Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit csináljak, hogy a fenekem...

Mit csináljak, hogy a fenekem ne nézzen ki úgy hátulról, mint egy fonnyadt körte?

Figyelt kérdés
Súlyzós edzést csinálok, izmosodott is sokat, oldalról néz is ki valahogy, de hátulról elég csúnya formája van. Nem túlsúlyról, hanem szinte laposról indultam és reménykedtem benne, hogy azért lesz valami formája... Vagy nem tudok neki semmit csinálni, mert ez genetika?
2014. júl. 31. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Genetika. De azért folytasd mert idővel mindenképp formásabb lesz.
2014. júl. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
csúnya és kész...emészd meg:)
2014. júl. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Részben genetika, de súlyzós edzés kell és tömegnövelő étrend... majd később leszálkásítasz és akkor derül ki, hogy milyen is a genetikád. Ja igen, és mehet heti 3x aerob edzés is, hogy ha szálkásítani szeretnél inkább, bár a tömegelés a cél :)

És nincs helyi zsírégetés.


Itt egy kis segítség:


Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzésterv kell. Ez menjen 2 hónapig. Minden izomcsoportra 1-1 alapgyakorlattal, gyakorlatonként 3-4 sorozattal. Akkora súlyokkal, amivel éppen megy az adott gyakorlatból a sorozat 10-12 ismétléssel. Tehát ez azt jelenti, hogy nem ugyanaz a súly lesz guggoláshoz, mint pl bicepszezéshez.

Szóval kb ez legyen: guggolás, fekvenyomás, húzódzkodás (vagy evezés), mellről nyomás, bicepsz állva rúddal, tricepszre: hátsó támaszos tolódzkodás (vagy csigán letolás), hasprés (vagy lábemelés függeszkedve), vádlizás.


6-8 hét után mehet osztott edzés is, ami legyen először egy 3 napos A-B-A, másik héten B-A B bontású terv.

A nap: mell-hát-váll- fekvenyomás, tárogatás, lehúzás csigán mellhez (vagy húzódzkodás), evezés, mellről nyomás, oldalemelés.

B nap: láb-kar-has. : guggolás, kitörés, vádli állva, bicepsz állva rúddal, egykezes beforgatós bicepsz, fekve homlokra engedés, csigán letolás tricepszre, hasprés (vagy lábemelés).


Majd ez után mehet pl heti 3 vagy 4 napos osztott edzés. Pl:

Hétfő: mell-kar, Szerda: láb, Péntek: hát-váll. De így is jó: mell-bicepsz, hát-tricepsz, láb-váll.

Sok variáció van. Nagyobb izomcsoportokra 3-4 gyakorlat, kisebbekre 2-3.

2014. júl. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt én írtam, de köszi, hogy bemásoltad.:)
2014. júl. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amúgy én is észrevettem. Nagyon sandorzsoltosnak tűnt a szöveg :))
2014. júl. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
:)
2014. júl. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!