Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A diéta miatt 2-3 óránként...

A diéta miatt 2-3 óránként kell ennem, az edzés utáni fehérjét mikor kell meginnom?

Figyelt kérdés
úgy szokott kijönni , hogy kb 1kor kajálok kondi előtt , után Lcarnitin-t iszok , 1órára rá kondi , kb 1 óra kondi , és már 3 óra , ekkor kellene kajálnom megint , de a fehérjét is meg kell innom. Mivel hallottam hogy nem tud feldolgozni túl sok fehérjét egyszerre a szervezetem így inkább később kajájjak ? tehát kondi után megiszom az 50g fehérjémet , majd várok 1 órát és utána kajáljak ? Ebben a 3 órai kajálásban csak csírke mellet eszek ami ugye fehérjében gazdag , de azt akarom hogy minden fehérjét felhasználjon a szervezetem rendesen. Ill. olyan kérdésem is lenne , hogy ha túl sok fehérjét viszel be egyszerre akkor mit csinál a szervezet azzal a fehérjével amit nem tud feldolgozni ?

2014. júl. 22. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Megiszod a fehérjét edzés után gyors ch-val és utána 1-2 óra múlva mehet szilárd kaja
2014. júl. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
csak egy tipp, szerintem ne igyál l-carnitint, leállítja a test normális l-carnitin termelő részét és hogyha befejezed az l-carnitin ivását, akkor nagyon nehezen áll vissza a rendes kerék vágásba.. edzés után az izmokból kicsapódik a glükóz és a fehérje, ez miatt a testnek felkell vennie ugyanekkora mennyiséget minimum ( szerencsére többet vesz fel, ez által leszel nagyobb :P ) most, hogy ezt a fehérjét, hogyha szerencséd van, akkor felveszi, hogyha nem, akkor szénhidrátként használja ( vagy nem = zsírosít ) a test
2014. júl. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Akkor az L-carnitinről megpróbálok fokozatossan leállni , úgyis csak augusztusig akartam szedni .

2014. júl. 22. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!