Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásításhoz pár kérdés?

Szálkásításhoz pár kérdés?

Figyelt kérdés

90 kg vagyok pár kiló felesleggel.

Én az a tipikus szálkás voltam, de mikor érettségi miatt nem engedtek terembe, úgyan annyit ettem, mintha edzenék és mondjuk úgy, hogy ez a tömegelés nem úgy sikerült mint kellet volna, egyszerűen nem tudtam kevesebbet enni, és most lenne egy 5kg feleslegem, amitől meg szeretnék szabadulni. Most heti 4 súlyzós edzés + heti 4x(min) 1 óra aerob.

Azt hallotam, hogy 1 kg zsír kb 7000 kcal, de ahhoz, hogy veszítsünk 1 kg zsírt, ahhoz 10000 kcal hiányt kell szenvedni. Igaz ez?

Vagyis, ha én heti fél kgtől szeretnék megszabadulni, akkor heti 5000 kcal hiánnyal kell étkeznem?

Tegyük fel, hogy semmit se csinálok, csak fekszem egész nap... Akkor a testemnek mennyi energia kell? Vagyis alapjáraton a testnek mennyi energiára van szüksége?

Gps-szel aerobozok, és az alkalmazás szerint 1 alkalommal 1000-1200 kcal energiát használok fel.

Kondizásra van valakinek megközelítő értéke? Pl 1,5 órára? (tudom, hogy egyénenként, edzésenként változik.... De egy közelítő értékkel megelégszem (pl 400-600 kcal)


2014. júl. 21. 10:56
 1/4 Szintiszoli123 ***** válasza:

Nem jó kalóriákat számolgatni. A fehérjéből bevitt energia pl. nem adekvát a CH-val bevittel, holott mindkettő 4,1 Kcal-t jelent elvileg.


Sokkal célszerűbb makrotápanaygokat számolni.

sandorzsolt itt mindent leír:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__5904..


Kérdésedre válaszolva:

Ha mégis ragaszkodsz a kalóriaszámoláshoz, vagy kontrollnak megtartanád, akkor egy óra edzésre a netes kalkulátorok 385 Kcal-t fognak neked írni. Ennyit égetsz.

Ahogyan Te is írtad, ez egyénenként és edzésenként változik, ezért nem lehet erre hagyatkozni. Állítsd be a makrotápanyagokat és azokat változtasd, ha nincs meg a kívánt eredmény.


BMR-t itt számolj: orvosilexikon.hu

"az alkalmazás szerint 1 alkalommal 1000-1200 kcal energiát használok fel" - ez biztosan sok, ennyit nem égetsz. Ha ennyit akarnál égetni 1 óra alatt a tested az, úgy kéne hajtanod, hogy a tested felzabálná a saját izmait.


"Azt hallotam, hogy 1 kg zsír kb 7000 kcal, de ahhoz, hogy veszítsünk 1 kg zsírt, ahhoz 10000 kcal hiányt kell szenvedni. Igaz ez? " - ha meg akarod erőszakolni a bioenergetikát/biokémiát matematikával, akkor igen. Neten legalábbis ezt írkálják, de még egyetlen hitelesnek vagy tudományosnak nevezhető cikket vagy tanulmányt sem láttam, ami ezzel foglalkozna. Ezért ennek még annyi értelme sincs, mint a kalóriaszámolgatásnak.


A legtöbben itt azt fogják ajánlani, hogy számold a makrókat és állíts a CH-n (tömegelésnél és/vagy a zsíron), ha nem jó az eredmény.

2014. júl. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor szerinted nem aerob tempóban futok?

Bemásolom az utolsó 2 eredményem: 1:26:34 12,06 km 1323 kcal

9,56 km 56:32 1028 kcal

Elvileg az az aerob tempó, ha tudsz beszélni, de nem okoz gondot nekem az érthető beszéd. A pulzust nem tudom mérni, meg olvasstam h az nem pontos

2014. júl. 21. 14:31
 3/4 Szintiszoli123 ***** válasza:

Rossz az alkalmazás. Hagyd a fenébe.

Ne az elégetett kalóriákat számolgasd, hanem csinálj min. 40 perc, max. 1 óra aerobot 3-szor egy héten. Mellette 3-4 súlyzós edzés. Ha nincs eredmény, állítasz a makrókon.

Lehet, hogy old-school, de biztosan működik, míg egy program, ami nem van kalibrálva, és emiatt esetleg hülyeségekre enged következtetni, nem biztos, hogy működik.

2014. júl. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szintiszoli123 ***** válasza:
*...egy program, ami nem RÁD van kalibrálva...
2014. júl. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!