Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha veszek kókuszzsírt, mindegy...

Ha veszek kókuszzsírt, mindegy milyet veszek?

Figyelt kérdés

2014. jún. 30. 08:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem csak a hidegen sajtolt a jó, de szerencsére ált. olyat kapsz.
2014. jún. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, csak ne legyen hidrogénezett.
2014. júl. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Szintiszoli123 ***** válasza:

És legyen inkább házi.

Csak olvastam, nem tudom mennyire igaz, hogy az élő szervezetek bizonyos, más úton eltávolítani nem tudott méreganyagokat a zsírszöveteikben tárolják.

Vagyis, ha a malackát szeméttel hizlalják, jó eséllyel rak belőle a szalonnájába is.

2014. júl. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Lehet,hogy rosszul ertelmezem de hogy jön a kokuszzsirhoz a diszno es a zsirja? :-)


"B"

2014. júl. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szintiszoli123 ***** válasza:

Úgy, hogy koszos volt a monitorom és disznózsírt olvastam kókuszzsír helyett.

Bocs :)

Ettől függetlenül igaz. A disznózsírnak még jobb is a zsírsavprofilja, de tény, hogy a kókuszzsír bírja a legjobban a hőt, ezért használjuk azt sütésre.

2014. júl. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A disznozsirnak jobb a zsírprofilja mint a kokuszzsirnak. Gratulalok!! A dizsnózsír inzulinrezisztenciát okoz, a kokuszzsir pedig nem. Gondolom nem tudod mit jelent... Tudom egy barom vagyok mert nincsenek ekezetek.
2014. júl. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szintiszoli123 ***** válasza:
Én alá tudom támasztani az állításaim helyességét. Te a tiédet?
2014. júl. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szintiszoli123 ***** válasza:

Ráérek, leírom én először.


Disznózsír 100gramm :

- 39 gramm telített zsír

- 44 gramm egysz. telitettlen zsír

- 11 gramm többsz. telítetlen zsír ebből 1 gramm omega 3, 10 gramm omega 6

Kókuszzsír 100 gramm:

- 86 gramm telített zsír

- 12 gramm egyszeresen telített zsír

- 4 gramm többsz. telítetlen zsír ebből 0 gramm omega 3, 4 gramm omega 6.


A kókuszzsír tehát majdnem tejesen telített a disznózsírnak még a fele sem. A fentieket nem nagyon kell alátámasztani, egyszerű tények. Találsz rá bőven bizonyítékot a neten. Ha mégsem, linkelek.


A kókuszzsírban nincs koleszterin, 100 gramm disznózsírban van 95 mg. Ez a nyugati orvoslás által ma elfogadott napi bevitel 30%-a.


Azon gondolom Te is túl vagy már, hogy a vér koleszterinszintjét a táplálékkal bevitt koleszterin mennyisége befolyásolja. Ha nem, akkor itt az ideje. Szívesen linkelek kutatási anyagot.


A sejtjeid nem a koleszterintől lesznek inzulinrezisztensek, max. a telített zsírokat lehet ezzel vádolni, de mára már ez is megdőlni látszik.


A kókuszzsír jobban bírja a hőt, ez tény. Ezért én is abban sütök. Akár van baj a telített zsírokkal, akár nincs, a napi telített zsírbevitelbe is bőven belefér annyi kókuszzsír, amit a sütéshez használunk.


De, ha a koleszterin nem számít (inzulinrezisztensek legalábbis biztosan nem attól lesznek a sejtek, a telített zsíroktól viszont talán igen), akkor mi is a baj a disznózsírral szerinted? Főleg, ha a full telített zsírból álló kókuszzsírral hasonlítod össze.


A disznózsírban van ugyan omega 6, de omega 3 is.


A kacsazsír zsírsavprofilja még jobb és még abban is lehet sütni. Elég stabil hozzá.


Én most nem a disznózsírt éltetem, csak mivel az alapkérdésben véletlenül azt olvastam, és arról írtam, azt hasonlítottam össze a kókuszzsírral.

2014. júl. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
hiába nyomod nekem a tudományos faszségaidat, én az inzulinrezisztenciáról beszélek, nem az omega 3 meg hasonló hülyeségekről. [link]
2014. júl. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nem azért használják mert jól bírja a hőt...
2014. júl. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!