Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit gondoltok a body. Builder....

Mit gondoltok a body. Builder.hu által nagyon reklámozott magas ismétlés számú edzésről?

Figyelt kérdés
Főleg ott szokták népszerűsíteni, hogy 20 ismétlés körül csináljuk a gyakorlatokat de fel mehetünk néha akár 50-ig is. Szerintetek milyen?
2014. jún. 27. 14:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Alkalmanként kifejezetten hasznos lehet, óriási bedurranást és izomlázat eredményez. Néha, amikor nagyon keménynek hiszem magam, és nincs kedvem lábazni, akkor kimegyek a pályára sétálós kitörésezni, a legkínzóbb dolog a világon.


Viszont rendszeresen ezt alkalmazni nem biztos, hogy célravezető, de ez az egyik legvitatottabb téma itt gyk-n is (de csak a "mennyi szemetet ehetek?", a "kevert vs tejsavó", és a "zsír vs ch" viták után).


Szerintem izolációs gyakorlatokban van ennek profitja, alapgyakorlatoknál max. akkor mennék fel 20-30 ismétlésig, ha fájna valamim. Biztonságos alapteória lehet az, hogy izolációs gyakorlatokban felmész akár 15-20-ig is, de alapgyakorlatoknál lemész 5-8 tartományba is, szerintem ezzel érheted el a legnagyobb hipertrófiát (vagy hogy kell írni).


Megint más kérdés, hogy egy ismétlés meddig tart. Mert én pl 8 ismétléseket szoktam csinálni tárogatásnál, de az 1 sorozat kb 1 perces, mert annyira elnyújtom a végzését. Szóval 20 ismétlést is le lehet tudni fél perc alatt, de 6 ismétléssel is lehet kínozni magadat 1 percig.

2014. jún. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Alapgyakorlatoknal nincs sok ertelme mert ahogy mennek az ismetlesek ugy romlik a forma tehat nagyobb lesz a serulesveszely.

Az egy dolog hogy bedurrant de nem a legnagyobb bedurranas okozza a legnagyobb fejlodest.

Alapgyakorlatokbol menjen 5-8 izolaciobol mehet a magas ismetles.

2014. jún. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!