Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit tegyek ha iszonyatosan...

Mit tegyek ha iszonyatosan fáj a térdem?

Figyelt kérdés
Főleg guggolásnál (súllyal) és kitörésnél fáj nagyon. Abba is kellett hagynom, mert már a sima leesett ceruzáért való guggolás is "szétszakította" a térdem. Mi lehet az oka? Egyébként edzések előtt mindig futottam egy 30 percet, most már csak edzések után sétálok hegyre vagy kocogok 50 percet, gondoltam, hogy a futás is összefüggésben lehet ezzel. Valakinek van valami ötlete vagy valami készítmény, ami megerősítené?

2014. jún. 26. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
hanyagold az edzést pár hétig. Ja és ruházz be egy multivitaminra (Vitabolic az pl korrekt és olcsó), meg valami izuletvédőre plusz igyál sokat és melegíts be edzések előtt (min.10 perc) majd nyújtsd le. a futást pedig hanyagold meg a guggolást. ha továbbra is fáj akkor fordulj vele orvoshoz!
2014. jún. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vizesruha, pihentetés, mentolos lóbalzsam nekem ez segített, ja és no edzés lábra 4 hónapig, de tényleg semmi! Utána keztem fokozatosan vissza állni, 10-15 perc biciklizéssel kezdek, utálom, de muszáj és bandázzsal guggolok. Már több, mint egy éve, hogy megerőltettem, de még nem az igazi most sem:@
2014. jún. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már párszor, hogy úgy fájt a térdem, hogy alig bírtam guggolni.

Multivitamin, ha van akkor ízületvédő.

Ezen kívül nekem van egy praktikám. Úgy hívom ízület torna.

Ekkor egy pár hétre felfüggesztem a lábazást és csak szabad súllyal guggolok vagy 200-t meg térdkörzés 200. Persze nem egybe, hanem lassan. Csinálok 10-t majd térdkörzés, majd megint 10, megint kis térdkörzés.

Az a lényeg, hogy tornáztatom az ízületeimet. Ez mindig rendbe rakja a térdemet 2 hét alatt.

2014. jún. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
saját súllyal*
2014. jún. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindenki trükkjét bevetem egyszerre, hátha javítani fog az állapotán. Viszont a lábedzésről nem tudom, hogy fogok bírni lemondani. Már az, hogy nem guggolhatok...ajaj :)
2014. jún. 28. 13:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem is ez a tény foglalkoztatott, hogy milyen edzéseim lesznek, hogy kimarad a lábedzés, felső testre meg dolgozok ... nyilván nem mindegy miért fáj a térded és ezt ugye nem tudjuk , én voltam dokinál, meg is UH.ozta , megerőltettem . 4 hónapig semmi edzés lábra, nem is bírtam volna , utána kezdtem el nagyon nagyon lassan vissza állni, de még mindig nem guggoltam legalább 2 hónapig . Most már több, mint egy év eltelt és most tudom mondani, hogy nem fáj . Én azt mondom, hogy inkább most pihentesd , mint később jobban megszívd !Kitartás !!!
2014. jún. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van, de ugye addig nem tanul az ember amíg meg nem történik a baj. De már a guggolást abbahagytam és sejtem miért mehetett tönkre (lábtológép nagyszerű használatával). Köszönöm :)
2014. jún. 29. 20:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!