Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha mondjuk egy 1,5 literes...

Ha mondjuk egy 1,5 literes tele ásványvizes üveggel súlyzózok az ugyanolyan jó, mintha mondjuk egy súlyban ennek megfelelő súlyzóval csinálnám? Vagy van különbség?

Figyelt kérdés
2014. jún. 20. 06:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan. Az izmod ingereket kap és tökmindegy mitől. Csak kényelmetlenebb.
2014. jún. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy ideig talán elegendő lesz... de utána már jobban jársz vele ha megiszod.
2014. jún. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ugyanaz. Nekünk alapkiképzésen volt az egyik kiképzőnknek az a mániája hogy azzal tartott eddzéseket. Sok értelmét nem láttam akkor se, de mondjuk vízszintes karokkal 2-3 perc karkörzés már elég jól ki tudja fejteni a hatását a 3-4. kör után. Akkor ugyanígy jumping jack , vállbol nyomás kb végtelen ismétlésszámmal, és hasonlók. Lehet ezzel is eddzeni, de feltaláltak praktikusabb eszközöket is már :D Pl a rendes súlyokat.
2014. jún. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért ez nem ilyen egyszerű. Az a része oké a dolognak, hogy mindegy hogy miből nyered ugyan azt a súlyt. Tehát lehet víz, vagy homok, vagy vas...viszont az már nagyon is sokat befolyásol hogy milyen vastagságú a súly markolata. Pl bicepszezésnél nem mindegy hogy normál méretű súlyzórudat fogsz, vagy egy ásványvizes üvegnek megfelelő vastagságút. Ennél jobban kisebb átmérő is sokat jelenthet, és érezhető is, nem még ilyen nagynál. A válasz: NEM! Nem fogod tudni pl bicepsznél ugyan úgy leterhelni az izmot mint rendes súlyzónál.
2014. jún. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez egyértelmű hogy nem nyújtja ugyanazt a hatást, alapból ki az aki 1.5 kilóval bicepszezne :D Én csupán a súlyra értettem hogy ugyanannyi. Meg most őszintén 1.5 kilónál nem mindegy hogy fogja az ember? Látványos eredményre se így se úgy nem képes ekkora súly :D Szerintem kezdésnek is legalább 5-10 kiló kéne.
2014. jún. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves Levin!


El kell fogadni hogy nemcsak férfiak élnek a világon hanem nők is, és nem hinném hogy minden nő 5-10kg-os súlyzóval kezdjen el edzeni. Én is 30-35kgval bicepszezem, még sem várom el mindenkitől ugyan ezt.

2014. jún. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
jó oké
2014. jún. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat! :D
2014. jún. 20. 12:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Olcsóbb mintha vennél egy 1,5 kilós súlyzót.
2014. jún. 21. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!