Az igaz hogy van valami szénhidrátreceptor vagy valami olyasmi, ami tönkremehet a sok szemét kajától, és onnantól egy ektomorf is sokkalkönnyebben elzsírosodhat?
Elmondom neked, erről még csak pedzegetések vannak.
Ami a kutatások szerint okozhat inzulinrezisztenciát: -Elhízásnál a zsírszövetből felszabaduló hormonok.
-Genetika, kb. bármi tönkremehet genetikai hiba miatt, ez általában veleszületett, azonnal manifesztálódik.
-Ide sorolnám többé kevésbé az autoimmun betegségeket, az tönkre tudja lenni. Ma még nem tudjuk minden esetben teljesen biztosan megmondani, hogy ezeket mi váltja ki, ahogy sok rákot sem tudunk még abszolút megmagyarázni.
-Bizonyos gyógyszeres kezelések.
-Tartósan magas inzulinszint is okozhat rezisztenciát. Egyrészt a receptorok miatt, emellett pedig vannak olyan kutatások, amelyek azt feltételezik, hogy a hasnyálmirigy endokrin sejtjei előre be vannak programozva arra, hogy életük során mennyi hormont állathatnak elő. Tény és való, hogy létező jelenség a sejtek "kimerülése". Habár ez nem konkrét inzulinrezisztencia, hanem inzulin hiány, de a hatás kb. ugyanaz, a kezelés nem.
Általában a betegségnél végleesen tönkremegy. Kezelni szokták. Néhány fajtánál lehet javulást is elérni, szinte teljes gyógyulások is vannak, persze fajtától függően, hogy a kiváltó okot meg lehet-e szüntetni, vagy csak a kezelés jöhet szóba. Más kezelések mellékhatásaként általában például megszűnik, amikor a kezelésnek vége.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!