Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Olcsón fogyókúrás étrend...

Olcsón fogyókúrás étrend edzés mellé, hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kezdő vagyok a témában és segítségre volna szükségem. 176 cm magas vagyok és 80 kg, elszeretnék kezdeni edzeni de nem tudom hogyan kezdjek hozzá. Elsőnek fogyni szeretnék de mellette izmosodni is. Heti 3nap súlyzós edzést gondoltam és 3-5 nap kardio, de a legnagyobb probléma az étellel van. Sajnos nem tudom megoldani a mindennapi csirkemellett anyagi probléma miatt, ezért marad a házi koszt. Szerintetek hogyan csináljam, milyen olyan olcsó ételek vannak amiket lehetne enni? Pl reggelire vacsorára? Zabpehely? tojás? Barna kenyér? Ezek jók? Mert ezeket be tudom szerezni, meg szerencsére a házi kosztba bele tartozik hogy itthon mindig van zöldségg ( paradicsom, paprika, uborka) meg vitamin ( alma banán ) tudtommal ezek is nagyon fontosak. Egyáltalán van értelme így bele kezdeni vagy semmi értelme nem lenne?

2014. máj. 25. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:

A házi kosztba a hús is beletartozik, ráadásul ezzel jössz ki legolcsóbban.

Szalkasito diéta kell, ez emelt feherjebevitelt és kevesebb ch-t jelent. Ha pl tojasbol viszed be a napi feherjemennyiseget, akkor sokkal dragabban jössz ki. Zabpehelyből nem tudod bevinni, mert kevés fehérje van benne és így rengeteg ch is menne. Szóval húsból és olcsóbb proteinporbol tudnád fedezni a napi feherjemennyiseget.

Egyszerre nem tudsz zsírt leadni és izmosodni, max kövér kezdőknek megy eleinte kis mértékben. Amúgy külön étrend kell zsirleadashoz és izmosodáshoz.

2014. máj. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szálkásításhoz nem jó ahhoz fehérje kell, abból pedig a csirkemell a legolcsóbb. De fogyni tudsz. De szerintem a kenyeret felejtsd el. A barna csak színezett fehér. Teljes kiőrlésűt szoktak javasolni, de igazi tk kenyeret nehéz beszerezni és arany árban van. Egyszerűbb, olcsóbb ha kihagyod.
2014. máj. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És egy szálkásító étrendbe pl mit szoktak enni reggelire vagy vacsorára? Akkor is csirkét? Sajnos nem tudom megoldani a mindennapi csirkét, persze van hogy belekerül csirkemell az ebédbe de az kb heti 1-2 nap.
2014. máj. 25. 22:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Legyen kb 160-180g fehérje nálad. Ennyit kell összehozni naponta. Ezt legolcsóbban húsból és tapkiegbol oldod meg. Én eszek még tojást és túrót is este, de ezekkel drágul a dolog. A szénhidrát az már olcsó dolog, és nem is kell sok. Mehet zöldség, kis tk kenyer, kevés rizs.
2014. máj. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én a fentebb leirtakhoz hozzátenném a napi 5x étkezést és a megfelelő mennyiségű folyadékbevitelt.
2014. máj. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, változtattam most az életmódomon jelenleg így néznek ki a napjaim ez így jó?


Minden reggel eszek 50g zabpelyhet zsírszegény joghurtal kb reggel 8 óra

9-kor megiszok egy adag Pro mixet

délután 1 órakkor 200g csirkellfilét paradicsomos uborkás hagymás jégsalátával és 100g fehér rízzsel

Délután 3-4 órakkor ugyanaz az adag ami 1 órakkor

Vacsorára kb 7-8 órakkor megeszek 3 db főtt tojás fehérjét zöldséggel

Majd lefekvés előtt még 1 adag pro mixet.

(edzés napokon (hétfő szerda péntek) még iszom edzés után 1 adag whey prot)


Mindennap mozgok, 15 perc kocogás ( csak ennyit bírok sajnos ) 3 ütemű fekvőtámaszozni szoktam utána 4x 15 majd 5perc ugráló kötelezés.

Hetente 3x edzem:

Hétfő: Mell kar: 4x8 fekvenyomás 2 kezes rúddal, 4x8 fekvenyomás 2db 1 kezessel, 4x8 tárogatás. Kar: 4x8 állva 2 kezes rúddal, 4x15 2db 1 kezessel váltott karral és 4x8 koncentrált bicepsz edzés.


Szerda: has, láb. tricepsz. 3x 30 felülés 3x15 hasprés. Láb: gugolás 3x15 lábnyújtás gépen 3x 15. Tricepsz: tricepsz nyújtás ülve: 4x8 Tricepsznyújtás fejfölött egykezes súlyzóval 4x8


Péntek: Hát, Váll. Felhúzás 4x8, döntött törzsű evezés 4x8, Egykezes döntött törzsű evezés 4x8. Váll: oldalemelés 4x8, mellről nyomás 4x8, fejfölé nyomás 4x8, állig húzás 3x8.


Ez így rendben van? Ezzel az étrendel és napi mozgással fogyhatok vagy kell még valamit változtatnom?

2014. máj. 28. 17:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Kb jó lesz, ha pedig nem fogysz, akkor veszel le a szénhidrátból.
2014. máj. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, kicsit korrigáltam az étrendemen meg a mozgást is napról napra jobban bírom már :)
2014. máj. 29. 19:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!