Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az éjszakai felkelés, nem...

Az éjszakai felkelés, nem szakítja félbe a regenerálódási folyamatokat?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy vannak alvási fázisok. Na már most ha án felkelek mondjuk 1-2 között éjszaka akkor pont félbeszakítom, a jól megérdemelt regenerálódási időszakot. Ha vissza fekszek akkor az egész fojtatódik ahol megszakítottam vagy kezdődik elölről. Nem tudom értitek-e mire akarok kilyukadni?


Köszi a választ!



2014. máj. 17. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Értjük és ne aggódj más is felkel éjszaka. Ha visszaalszol könnyen, akkor teljes lesz a regenerálódás.
2014. máj. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

jól tudod :)

és sajna igen elölről kezdődik szóval nem lesz olyan pihentető az alvás mintha zavartalanul reggelig aludnál,de azt nem tudom hogy a regenerálódást lassítaná-e egy kicsit

2014. máj. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én kb 2-3 szor is felkelek,Wc-zni,sokat iszok.
2014. máj. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
baz lemaradt...Én hamar vissza tudok aludni,ugyanolyan kipihent vagyok szerintem. Szóval annyira nem oszt nem szoroz ,modnjuk attól függ, mennyi időre kellsz fel.
2014. máj. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%

Igen sajnos rontja.

Viszont vannak modszerek amikkel tudod javitani ezt az idoszakot.

Pl kerulj mindenféle elektromos fényt. Menj el hugyozni elotte.

Egyel jo sok ch-t kozvetlen lefekves elott. A ch fogyasztas noveli a melatonintermelést ami felelos a mély alvásért.

2014. máj. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A sok ch viszont az éjszakai növekedési hormon kibocsátást is gátolja, utolsó :)

De én is amióta letakarom az órát, sötétítek, kinyomom a tv gombját, és utolsó étkezéshez már egyáltalán nem iszok egy korty vizet sem, már én sem kelek fel éjjelente.

2014. máj. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen az lehet de a gh élettani keretek között nem egy anabolikus hormon. Szoval ezzel foglalkozni nem kell.
2014. máj. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindenkinek! Tehát akkor ne igyak és egyek közvetlenül lefekvés előtt, de nem nagy baj ha felkelek, ha rögtön vissza alszom.
2014. máj. 18. 20:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!