Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdő kérdés - személyi edzés?

Kezdő kérdés - személyi edzés?

Figyelt kérdés

Rólam, nagyjából: 25 éves nő vagyok, mostanában engedhetem meg magamnak, hogy edzőterembe járjak. Nincs sportolói múltam, korábban mondhatni az "épp ki tudom fizetni a lakást, és tudok enni valamit" szinten éltem. Testalkatom vékony. Mondhatjuk azt hogy "nyomi" vagyok, azért járok terembe, mert változni szeretnék.


Jelenleg megengedhetek magamnak minőségi étkezést, kiegészítőket, a terembérletet, és beruháztam személyi edzőre, egy hónapot fizettem előre.



A kérdésem a következő lenne. Mivel egyáltlán nincs tapasztalatom, ezért próbálok itt informálódni.

Ti ebben a kezdeti szakaszban mit vártatok el, mit várnátok el egy személyi edzőtől? Akihez én járok, szerintem ért a sporthoz, tudja mit csinál. Mégis, gyakorlatok közben otthagy, benyom egy stoppert nekem, hogy míg nem csipog addig csináljak valamit, és közben másokkal beszél, vagy másnak segít. Kajáról egy szót sem ejtett (miután neten keresgéltem, tudtam meg, hogy nagyjából miből mennyit, mire kell figyelni, mi a jó kaja, mit kell kerülni, és hogy a rendes étrend az alapja az egésznek stb...). Mikor harmadjára is lábnap következett, kérdeztem, hogy felsőtest mikor lesz... mire megjegyezte az edző, hogy nem emlékszik mit csináltunk legutóbb... kérdeztem, hogy ez átmozgató edzés e, vagy egyáltalán mit csinálunk, nem kaptam választ. Kiegészítőkről egy szó sem esett.


Szóval a kérdés az lenne, hogy mit várnátok el egy személyi edzőtől ebben a kezdeti szakaszban. Tudom, hogy nem vagyok nagy szám, és nem tudok semmit a gyakorlatokról... írjatok légyszi valami támpontot, vagy hogy veletek hogy volt, mik a tapasztalataitok.


2014. máj. 15. 00:55
 1/5 A kérdező kommentje:

edzésterv nincs, legalábbis olyan nincs amit leírtunk volna, vagy tudnám hogy mit fogunk csinálni következő alkalommal.

Kiegészítőket is bodybuilder-t olvasgatva állítottam össze magamnak (fehérjét, vitamint egyebet).

A gyakorlatokat is innen nézem, és próbálom megérteni őket úgy, hogy felidézem melyik gépet használtam aznap, és az oldalon kikeresem a leírást.


Most ezt így leírva egy lúzernek érzem magam. Pedig jó termet választottam, és nem gondoltam volna, hogy ilyen lesz ez a "szolgáltatás".

2014. máj. 15. 01:00
 2/5 anonim ***** válasza:
2014. máj. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
keress másikat ez nyomi. amúgy grat értelmes talpraesett vagy amúgy további sok sikert!
2014. máj. 15. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én csak 1 napot tudtam személyi edzõnek fizetni, de az alatt az 1 1.5 óra alatt, csinált egy állapotfelmérést, írt papíron egy kezdõ edzéstervet, megmutatta minden gép mûködését, odafigyelt, kijavította a testtartásomat, részletesen elmagyarázott mindent, valamint ajánlott honlapokat mint kötelezõ olvasmányt, étkezésrõl, edzéstípusokról, mozgásformákról és utána is szinte hónapokkal kèsõbb is jött érdeklõdni, ha meglátott, hogy jól vagyok e, nincs e szükségem bármi segítségre...

Pedig én egy túlsúlyos szõrös krapek voltam..

van akibe egyszerûen kevesebb empátia szorult és csak a jó fizetés reményében vállal olyan munkát amihez nem fûlik a foga... én a helyedben keresnék másik edzõt.

2014. máj. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Visszakérem tőle a pénzt, vagy ha nem lehet, akkor szólok a főnökségnek. Dettó ez megy nálam is, mint amit a másik kérdező leírt.


Amúgy, hülyézni nem kellene szerintem... az biztos hogy tapasztalatlan vagyok, talán naiv is, mivel azt hittem, hogy ha fizetek egy szolgáltatásért, azért legalább egy minimális szintet kapok.


Köszi még1x.

2014. máj. 15. 11:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!