Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha fehérjét (szója izolátum)...

Ha fehérjét (szója izolátum) iszom vacsora helyett, edzés után és utána már semmit sem eszek, akkor az fogyaszt? Vagy nem jó ötlet mert "megdagadok" tőle.

Figyelt kérdés
Azért kérdeztem, mert szeretnék zsírból fogyni, van miből sajna, 5 kilót kell leadnom. Mit edzek hogy ne jöjjön azért olyan sok izom rám de égessek zsírt? Futás/kocogás jó lenne? Utána meg kevés izomerősítés?
2014. máj. 11. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Kalória mínuszban tudsz zsírt leadni. Tehát nem egy étkezés számít, hanem az egész napi összes kalória. Izmot pedig kalória pluszban tudsz növelni. Azaz egyszerre nem megy.
2014. máj. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

" akkor az fogyaszt?"

Így nem lehet kimondani semmit, hogy az fogyaszt. Amikor a diétázók fehérjeturmixot isznak, nem azért isszák, mert a fehéjepor szemcséi mikroszkópikus méretű kardokkal gyilkolják le a zsírsejteket. Vannak a fogyás(szebb nevén szálkásítás) érdekében megtehető ideális lépések, amiket persze befolyásolnak az adott ember nézetei, a genetikai adottságok, más étrendi, életviteli tényezők, stb. Ilyen pl a magas fehérjebevitel is, amely az izmok megtartásában segít, mert az izmok fehérjékből épülnek fel. A fehérjepor viszont a fehérjebevitelnek is csak egy kis lehetséges részét képezi. Edzés után ideális inni egy turmixot, lehetőleg ne szója izolátumot, hanem tojást, tejsavót.

Utána is kéne enni még.


"szeretnék zsírból fogyni, van miből sajna, 5 kilót kell leadnom."


Öt kiló az nem sok(honnan állapítottad meg ilyen pontosan, hogy 5 kiló?)


"Mit edzek hogy ne jöjjön azért olyan sok izom rám de égessek zsírt? "


1) aerob edzés: gyors, erőltetett tempójú séta/biciklizés/jobb erőnlét esetén kocogás. 120-130-as pulzustartományban, legalább 50 percig folyamatosan, megállás nélkül, heti 3-7-szer.

2) súlyzós edzés az izmok stimulálásáért. Átmozgató, teljes testes edzés.

2014. máj. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ment a pont ;)
2014. máj. 11. 17:52
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ne jöjjön rám olyan sok izom"


Ha az olyan könnyen menne miért néz ki a népesség haromnegyede szrul?

Gondókozz leany.

2014. máj. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezt hallottam én is...de én könnyen izmosodok szerintem. Sokan "váznák", én endomorph vagyok :D
2014. máj. 13. 17:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!