Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tényleg van értelme egy ilyen...

Tényleg van értelme egy ilyen edzéstervnek?

Figyelt kérdés

Egy izmot többször megedzeni egy héten de más-más "régióit"

Például:

1. nap-fekvenyomás,evezés,oldalemelés,Scott pados bicepsz

2. nap-ferdenyomás,felhúzás,vállból nyomás,kalapács bicepsz

3. nap-tárogatás,lehúzás mellhez,előreemelés,bicepsz csigán


Van ennek értelme?Nem jobb 1 alkalommaltöbb gyakorlattal?

(az edzésterv csak szemléltető példa azért nincs benne láb,tricepsz stb.)


2014. máj. 2. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Heti 3 napos teljes testes edzésterv is működik, ha erre gondoltál és természetesen nem kell mindig ugyanazokat a gyakorlatokat végezni.
2014. máj. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ja,valami hasonlóra.


De nem értem itt mi biztosítja a fejlődést,hisz jóval kisebb az intenzitás 3x edzés esetén.

2014. máj. 2. 19:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha összeadod, akkor láthatod, hogy így is meglesz a heti 3 sorozat minden izomra, éppúgy, mintha egy edzésen csinálnád meg a heti bicepsz adagot. De én sem így edzek, hanem osztott tervvel, de sokan jól fejlődnek teljes testessel is. Kinek mi jön be, nincsenek kőbe vésett tervek.
2014. máj. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
pontosítok: meglesz a heti 3 gyakorlat, gyakorlatonként 3 sorozattal.
2014. máj. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 csaba257bodybulider válasza:
nyomjaaaaaad kreatint melle sokat
2014. máj. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megvan a 3 gyakorlat-sorozat sorozat csak ugye közben van egy pihenőnap eztért furcsállom.
2014. máj. 2. 19:24
 7/8 anonim ***** válasza:
De mivel egy edzésen nem bukásig (értsd: nem edzed szar rá) edzed meg, így regenerálódik két nap alatt.
2014. máj. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hogy ne lenne értelme. Én már lassan egy éve csak kül. egész testes edzéseket csinálok. Sokkal jobban lehet variálni, kombinálni a dolgokat így. Pl. mellnél: hétfőn alacsony ismétléses fekvenyomás 4 munkasorozattal, az erő növelésére első sorban, szerdán + padon nyomás 10-12 ismétléses sorozatokkal, pénteken pedig vagy negatívban, vagy egyenes padon kézi súlyzóval nyomás, magas ismétlés számon (20-30 között). Így egy héten kap minden szögből terhelést az izom, és az ismétlésszámokkal variálva, több féle intenzitással tudod terhelni. Egy héten ahogy már írták, így is úgy is meglesz izomcsoporotonként 10-14 sorozat.


Ja, és arról nem is beszélve, hogy sokkal több súlyt tudsz így megmozgatni egy héten. Ha egy nap edzed le a melled, 2. gyakorlatnál már csak 80, harmadiknál 60-70, negyediknél (ha van) már csak 50-60% intenzitással tudsz dolgozni mert nyilván fárad az izom. Egész testes edzésnél meg a hét minden napján 90-100 %-ot tudsz nyújtani, 1,5-2x akkora súlyt megmozgatva egy héten mint osztott edzéssel, evidens hogy jobban fejlődsz.

Nekem nagyon bejött az egész testes edzés, nem gondoltam volna.

2014. máj. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!