Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az ásózás mely izmokat fejleszti?

Az ásózás mely izmokat fejleszti?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 11. 21:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Alkar, váll, comb
2014. ápr. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

alkar, bicepsz-váll(kis mértékben), széles hátizom, gerincmerevítő izom, farizom, és combhajlító izom.

ha elég gyorsan csinálod, megállás nélkül, elég kemény aerob/kardió edzés is, ráadásul nem a megszokott módon, mint pl futnál.

Valahol olvastam, hogy pl egy óra alatt 7-800 kalória is elég, ha ütemesen és gyorsan csinálod.

Én is szoktam tavasszal, ilyenkor mindig megnézem hogy mit ér hogy edzőterembe járok.A szomszédok csak néznek, hogy ez meg hogy lehet hogy két nap alatt az egész kertet felásta, mikor ők a robi kapával alig tudják megcsinálni.

Ilyenkor odajönnek, és mondják, hát igen, megéri edzőterembe járni.

2014. ápr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Dogmatix91 ***** válasza:
100%
Leginkább ásásnak mondják
2014. ápr. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Semmilyen izmot nem fejleszt, állóképességet esetleg de ne hasonlítsd össze a sportot a munkával...
2014. ápr. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

"Semmilyen izmot nem fejleszt, állóképességet esetleg de ne hasonlítsd össze a sportot a munkával..."


aha, gondolod ezt a panelban a kis szobádban ülve.

Van egy vállalkozásom, építészeti és talajmunkákkal foglalkozom.Minden évben jön pár olyan ember jelentkezni, hogy csak ámulok.Nagyon szegények, még jóformán tiszta ruha sincs rajtuk, de olyan testalkatuk van, hogy némelyik komolyabban edző testépítő is megirigyelné.Mivel szoktam beszélni az embereimmel, a jó kapcsolat híve vagyok.

Elmondták, hogy nincs nekik pénzük gyúrásra, meg tápszerekre, a fizikai munkát csinálják edzés helyett.Nekik ez a sport és a megélhetés is egyszerre.

És a kajájuk is szalámiból, májkrémből, löncshúsból állt, de mégis olyan keményen dolgoztak, hogy a többi is irigyelte tőlük.

Szóval igen, az ásózás fejleszt izmokat, meg a fizikai munka is, igaz nem leszel tőle testépítő bajnok, de aki keményen dolgozik, sokszor izmosabb mint egy átlaggyúrós.Pedig csak fizikai munkát végez.

2.válaszíró voltam.

2014. ápr. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát igen látszik, hogy semmi közöd a sporthoz, ha neked a leépült 40-45 kilós közmunkások "testépítők" akkor hajrá áss áss áss áss...
2014. ápr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

81%


Hogy neked sincs sok közöd az is biztos.

Ha a fizikai munka nem fejlesztené az izmot akkor sokan elég nagy szarban lennének, mert hónapok után se lenne könnyebb a munkavégzés.

2014. ápr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

hagyjad a 81%ot.

ő azt hiszi, hogy a fiizkai munkához nem kell izom, az majd magától, elvégződik.

Azért megnézném egy napi árokásás után mondaná-e hogy nem izmosít és nem kell hozzá izom?

nem egy ilyen felfújt ember volt már nálam dolgozni, ezek a vékony, izmos csávók 5ször ledolgozták, a nap végén már menni is alig tudott.

pedig még reggel mindenkinek nagy mellénnyel mesélte, hogy ő 140 kg -t nyom fekve.

mosolyogtam is, majd este kiderül milyen kemény vagy.

hát kiderült, hazamenni alig volt ereje.

2014. ápr. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért végzik hónapok után egyre jobban, mert megnő az állóképességük és nem azért mert erősebbek izmosabbak lesznek. Az a szomorú hírem, hogy izmai mindenkinek vannak csak ezek az emberek akik hónapokig, évekig járnak kapálni olyan szinten leépülnek, tönkremennek hogy "kilátszanak" az izmaik, csont és bőr lesznek erre ti átlag emberek akiknek 0 közük van a sporthoz azt hiszitek hogy hú de izmosok lettek holott egy tönkrement legyengült ember lesz belőlük. Se nem lesznek erősebbek, se nem lesz rajtuk több izom, csak egyszerűen leépülnek és még gyengék is lesznek...


"Felfújt ember"?? Ja értem tehát az izmokban levegő van.. ezt eddig nem tudtam... Az pedig hogy az általad "felfújt emberként" említett srác nem bírta első alakalommal az teljesen természetes, nem volt állóképessége ehhez a fajta monoton munkához, de ha ő is hónapok óta csinálná sokkal jobban bírta volna mint a többi nem sportoló munkás...

2014. ápr. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"ezek az emberek akik hónapokig, évekig járnak kapálni olyan szinten leépülnek, tönkremennek hogy "kilátszanak" az izmaik, csont és bőr lesznek erre ti átlag emberek akiknek 0 közük van a sporthoz"


Ha valaki hónapokig, vagy évekig kapál, miért épül le?

A munkásaim sincsenek leépülve 60-70 kiló között van majdnem mind és némelyik nagyon izmos, igen a munkától.

Ha leépül, és tönkremegy, akkor hogy látszódik ki az izma?

Még mindig nem értem...

Mert aki leépül, annak max a csontja látszódik és erőtlen lesz, de pl náluk szó sincs leépülésről, mert némelyik gyúrós ember is elszégyellhetné magát, ha összemérné az izmát velük.

úgy látom itt pont te vagy az aki a sporthoz szinte nem is ért, mert össze vissza beszélsz, és úgy veszem észre, még a szavak jelentését sem ismered, mert olyan szövegkörnyezetben használsz szavakat, amik nem odavalók, így más jelentést adnak a mondanivalódnak, azt hogy semmi sport tudás nincs mögötted.


"Azért végzik hónapok után egyre jobban, mert megnő az állóképességük és nem azért mert erősebbek izmosabbak lesznek. "

Hát itt ledobta az agyam a gépszíjat.Szóval csak az állóképességtől függ?Akkor hogy lehet hogy izommunkát végeznek?Lehet hogy monoton munka és a szív az aerob/kardió küszöbön dolgozik, de itt kő kemény fizikai munkáról van szó, ami izmosít is, nem csak aerob dolog.

Szóval beszélsz megint össze vissza.

Ülj le fiam, EGYESSSS!!!

Biológiából.


"Felfújt ember"?? Ja értem tehát az izmokban levegő van.. ezt eddig nem tudtam... "

Mi van bodys körökben nem hallottad még ezt a kifejezést?vagy te csak a szobádban edzegetsz, és oda ilyen szleng kifejezések nem jutnak el?


"de ha ő is hónapok óta csinálná sokkal jobban bírta volna mint a többi nem sportoló munkás..."

Szóval itt megint ellent mondasz a biológiának, mert a nagy izomtömeg pont hogy akadályozná az ilyen jellegű munkánál, mert a nagyobb izomtömeg állandóan kívánná a glükóz és fehérje utánpótlást, meg az időszakos pihenőket, de itt a munka folyamatos, és nem állunk meg 2 óránként enni, mert némelyik gyúrósnak ez kell a nagy izomokhoz.

Szóval lenne még miről tanulnod.

2014. ápr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!