Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jó ez az edzésterv/edzésprogram?

Jó ez az edzésterv/edzésprogram?

Figyelt kérdés

1. nap:

Váll:

Oldalemelés/ 4*15

Oldalemelés döntött törzzsel 4*15

Előre emelés 4*10

Arnold nyomás 4*20

Vállból nyomás 4*20

Nyakmögül nyomás 4*20

Állig húzás 4*10

Mell:

Tárogatás 4*20

Fekvenyomás egyenes padon 4*15

Fekvenyomás negatív padon 4*15

Fekvenyomás pozítiv padon egykezes súlyzókkal 4*15

Áthúzás 4*25

2. nap:

Bicepsz:

Bicepsz Scott padon francia rúddal 5*15

Bicepsz állva francia rúddal 5*15

Bicepsz beforgatással 4*15

Kalapács bicepsz 4*20

Sikló bicepsz 4*20

Tricepsz:

Tricepsz nyújtás fej fölött 4*20

Lórugás 4*15

Szűknyomás 5*20

Homlokra engedés 5*20

Csigás letolás 5*20

Tolózkodás 4*bukóig

4 egymást követő nap szoktam edzeni, utána 1 nap pihenőt tartok. Az edzést délelőtt és délután/este végzem (pl. bicepsz délelőtt és tricepsz délután/este), az edzések kb. 1 óra időtartamúak/ edzett testrész. 4 gyakorlattal szoktam megedzeni egy-egy izomcsoportot egy edzés folyamán, így variálom a gyakorlatokat, amiket fentebb írtam. Semmilyen kiegészítőt nem szedek az edzés alkalmával, tisztán csinálom. Az esti edzések végén úszni járok lelazítás képpen. A vádlit, combot és a hátat nem írtam le, vádlira és combra minden második edzésnap edzek, hátra is minden másnap elosztva.

Hozzáértőket szeretném kérdezni hogy jó-e ez a program amit végzek, esetleg mit ajánlanának változtatásra vagy kiegészítésre? 25/F, 196cm/106kg vagyok. Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. ápr. 1. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:

A gyakorlatók maguk jók! Főleg a váll edzésed nagyon jól kivan dolgozva!

Két dolog lenne ami nem feltétlenül jó!

Az egyik az,hogy a lábat és a hátat ahogy értettem be iktatod egy más izomcsoporthoz!Amennyire lehetséges szakíts időt rájuk külön is..a hátra is mint a lábra igencsak fontos edzzeni,és megéri időt szakítani rá!

Ajánlanám ha van időd,hogy menj 5 alkalommal egy héten és akkor a következőképpen kombinálhatod:

Hétfő bicepsz-tricepsz

Kedd: Mell

Szerda: Hát

Csüt.: Láb

Péntek pedig váll!Persze hasra eddzhetsz minden nap sőt ajánlott is..attól bajod nem lesz :)

A másik "gond" az az,hogy némely gyakorlatnál sokat csinálsz ismétlést!

pl vállnál oldalemelésnél a 4x15 az sok!

Ha izmot nővelni akarsz akkor bőven elég 4x8-10 ismétlés nagyobb súllyal! Ha pedig szálkásítani akkor is elég 4x10-12 de többre már nincs szükség,illetve jó ha minél kevesebb a pihenő idő!

Remélem segíthettem!

2014. ápr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A hátat és a lábat/combot azért osztom el mert az sokat igénybe van véve az edzéseken kívül is. Vagyis az jóval kidolgozottabb a többi izomcsoporthoz képest, azért akarom a többit először hozzá fejleszteni.
2014. ápr. 1. 16:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!