Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A szója vagy a borsó fehérje...

A szója vagy a borsó fehérje a rosszabb?

Figyelt kérdés

2014. márc. 5. 15:03
 1/7 dirtboy ***** válasza:
szója,borsóról nem hallottam úgy rosszakat
2014. márc. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
akkor azt veszek casein helyett estére anyagi okokból..
2014. márc. 5. 15:24
 3/7 anonim ***** válasza:
elsőt osztom.
2014. márc. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1.a szójáról valóban több rossz kering, de a szójafehérje nem egyenlő a szójával

2.a borsó is hüvelyes, ezért lehetnek hátulütői, keress utána a lektineknek, szaponineknek, fitátoknak ("paleo" étrend). de kis mértékben mindekettő fogyasztható szerintem.

3.a növényi fehérjék nem teljes értékű fehérjék. ha valaki izmosodni akar gyorsan, akkor állati fehérjét kel lfogyasztania. főképp húst.

azt viszont nem tudom a növényi fehérje porokat vajon kiegészítik, hogy ízesítik meg ilyenek, de én alapvetően tartózkodok a mesterséges termékektől. ha lehet, inkább natúrt vegyél, de leginkább a húst ajánlom, hacsak hobbiból testépítesz.

2014. márc. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
esti casein helyére veszem, nem fehérjepótlásnak, hanem, hogy lefekvés előtt ne legyek flamós
2014. márc. 6. 15:48
 6/7 anonim ***** válasza:

A borsó nem elterjedt ezért nem írnak róla rosszat!

A szójában meg van minden csak rossz arányban, a borsóból van ami annyira minimális, hogy kb. 200 gramm lenne jó egy adagnak!

de ezt csak én mondom, így 6-7 év tapasztalat után.

2014. márc. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nekem eddig bejön, csak az íze sz@r
2014. márc. 9. 21:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!