Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásításhoz milyen szénhidr...

Szálkásításhoz milyen szénhidrátot részesítetek előnyben edzés után?

Figyelt kérdés
Carb-S-re vagy palatinózra gondoltam tejsavó fehérje mellé (persze vízzel)

2014. márc. 4. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
semmilyet mivel szálkásítok...
2014. márc. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én úgy tudom intenzív súlyzós edzés után mehet a gyors ch szálkásítás alatt is, mivel ez ilyenkor az izmok energiaraktárát töltik vissza, így nem zsírosít, (persze a megfelelő mennyiségben) de ha tévednék javítsatok ki!
2014. márc. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Steph: Lehet rakni a fehérje mellé ch-t is(mondjuk a tömegelős adag harmadát), de akkor nap közben annyival kevesebbet kell enni, amit általában nem szeretnek az emberek.

Ha van pénz, akkor a glutamin is visszatölti a raktárakat.

2014. márc. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

glutamin, bcaa, fehérje, ezek visszatöltik a glikogén raktárakat, a gyors ch viszont felk***ja az egekbe az inzulint az inzulin meg a szálkásítás pedig nem barátok.

És ahogy az előttem szóló is mondja, ha ragaszkodsz az edzés utáni ch-hoz, akkor mindenképen bele kell számolnod a napi ch-b és mivel a gyors ch ból nagyon kevés nagyon sokat tartalmaz, így aztán rohadt sok rizst stb-t ki kell spórolnod az étrendből, csak ne lepődj majd meg, mikor nem tudod tartani az étrendet, mert kevésnek érzed a kaja mennyiséget és jön a zabamanó...

2014. márc. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
királyság, ma is tanultam valamit ! :D
2014. márc. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Frontosa ***** válasza:

Súlyzós edzés után mehet szálkásításkor is ch, viszont lényegesen kevesebb, mint tömegeléskor.

Természetesen bele kell számolni az étrendbe, aerob edzés után nem kell gyors ch.

Azaz ha volt izommunka akkor mehet, de akkor is csak kevés.

Üdv,

2014. márc. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár nem sok releváns volt közöttük. Gyors ch-t nem említettem, se mennyiséget, és csak edzés utánit kérdeztem, az pedig evidens, hogy beleszámít az egész napi bevitelbe.
2014. márc. 6. 10:37
 8/10 A kérdező kommentje:
Attól pedig, hogy lassú egy ch felszívódása, még lehet magas a GI-je, pl. maltodextrin, ezért gondoltam inkább palatinózra
2014. márc. 6. 10:40
 9/10 anonim ***** válasza:
a malto azért nem valami lassú... de ha úgy jobban tetszik szedd ki az iménti válaszomból a gyors szavakat, anélkül is tartom az állítást, fehérjék kellenek edzés után, de az összes por formájú ch legyen az gyors vagy lassú sokkal rövidebb ideig fogsz jóllakottságot érezni, sokkal kevesebb lesz a napi szilárd kaja mennyiség, és ez ahhoz fog vezetni, hogy a kis zabálómanó mindig ott fog motoszkálni... Arrol nem is beszélve, hogy a szénhidrát nem eszenciális tápanyag, a lassú ch is ugyan úgy cukorra bomlik pont ugyan azt a hatást fejti ki a szervezetben mint a gyors, csak értelemszerûen az intenzítás más.
2014. márc. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A malto nem lassú.
2014. márc. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!