Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A zabpelyhet miben jó enni ha...

A zabpelyhet miben jó enni ha nem tejjel akarom?

Figyelt kérdés

2014. febr. 2. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Langyos vízzel felöntöd, és miután megszívta magát megeszed.
2014. febr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
értem köszi
2014. febr. 2. 15:56
 3/10 A kérdező kommentje:
és reggelire kb hány g-ot egyek, ha 66 kilós vagyok?
2014. febr. 2. 15:56
 4/10 anonim ***** válasza:
én joghurtba szoktam tenni. jó, az is tejtermék, de mégsem tej:)
2014. febr. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
attól függ, hogy épp szálkásítasz-e vagy tömeget növelsz.. illetve, hogy hányszor eszel napi szinten.. bár 66 kilóval nem hiszem, hogy szálkásítanál
2014. febr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
tömegelek és 1 nap kb 4-5x eszem
2014. febr. 2. 16:01
 7/10 Szintiszoli123 ***** válasza:

90 gramm zabpehely, 20 gramm scitec 100% whey prof. (nem kell ezt enni, csak én ezzel számoltam. a fehérjetartalma kb standard, a CH-tartalom 20 gramm esetében 2,5 gramm, ebből 1 gramm cukor; nem lényeg), 20 gramm mogyoró, 200 gramm joghurt (ha kevés a joghurt, mer' az lesz, önts hozzá langyos vizet; önthetsz még joghurtot, de nekem az már sok tejcukor)

Ez 40 gramm fehérje, (bár abból csak 20 gramm állati eredetű, viszont neked annyi elég reggelre), 70-72 gramm CH és 23 gramm zsír, ebből 6-7 gramm telített.

Ha a fehérjeport tojáfehérjével akarod kiváltani, az 100 gramm, az kb 4 M-es tojás fehérjéje. Turmixold össze, de tegyél hozzá fahéjat és/vagy zsírszegény kakaóport (nem valami cukros szart), mert anélkül elég rossz íze lesz. A fahéj és a kakaópor szinte csak rost, de ha akarod, beleszámolhatod a CH-ba.

2014. febr. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szintiszoli123 ***** válasza:
Tömegelésnél 66 kg-nál kb. ennyit egyél reggelire.
2014. febr. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs mit túlreagálni a dolgot.

Nagyon egyszerű a képlet :D


1. Kimérsz 100g zabpelyhet, egy pici tálkába

2. Feltöltöd langyos vízzel, hogy lepje el az egész zabpehlyhet

3. Hagyod 10 percet ázni

4. Belerakod a kimért fehérjét (fehérje kieg.ből)

5. Összekavarod + ízesítheted kis fahéjjal vagy egyéb extrákkal, attól függ, hogy szereted


Ennyi röviden, nem kell főzni, joghurtozni stb...

Ahány ember, annyi szokás nekem nincs időm kucifántosan kevergetni mindent össze-vissza. Így praktikus nekem, gyorsan megvan, több éve így eszem, semmi gondom nem volt vele.

2014. febr. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

a joghurtnál még csak várni se kell tíz percet:)


mondjuk, nem is testépítés miatt eszem, a kategóriát nem láttam, csak arra reagáltam, hogy ha eszem zabpelyhet, akkor hogy szoktam.

2014. febr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!