Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nagyon el van maradva a...

Nagyon el van maradva a mellizmom, alakítsak az edzéstervemen?

Figyelt kérdés

Szóval a lényeg hogy a többivel meg vagyok elégedve, de a mellem az a béka segge alatt van (fekvenyomásból 40 megy szériában, 80kg vagyok)

így néz ki az edzéstervem:

hétfő-hát, bicepsz, alkar

szerda-comb, váll

péntek-mell tricepsz

heti 3x tudok járni..a mellnapom meg így néz ki:

fekvenyomás, fekvenyomás 30°-os padon, tárogatás, áthúzás.

alakítsak ezen valamit vagy majd ez is fog fejlődni és hagyjam így?


2014. jan. 19. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Heti 2 melledzést próbálj be!
2014. jan. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
vidd fel a fekvenyomasodat. csinalj ra 3*8-12 helyett 5x5 ismetlest. ha megy egy adott sullyal 5x5 adj hozza 2,5 kg-ot
2014. jan. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

4x8-zom, de úgy, hogy 20-al melegítek, aztán 30-ba 8-at, 35-be 8-at és végül a 40 4x8

és akkor az nem baj ha mondjuk péntek-szerda (hétfőn nagyon sokan vannak, olyankor nem akarok mellezni) mellnap? nem úgy van hogy 1 hét pihenő kell neki?

2014. jan. 19. 20:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha testépítő vagy, akkor ne csinálj ötös ismétléseket. Persze ha az a fontos, hogy 40 kilóval nyomsz-e fekve, vagy 45-el, akkor ez a jó megoldás, de a "mellizmom le van maradva" kérdés alapján én azt hittem, hogy képet kapunk, de minimum mell-hát kerületet.
2014. jan. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szerintem meg nem kéne kétszer mellezned hanem egyszer de akkor azt kegyetlenül nekem is a mellem a gyengém,és tapasztalatom a heti 2 edzés rá még cuccolás mellet is gyengébb eredményt hozott mint a heti 1,próbááld meg ezt:

kezdj szuperszettbe egyenes padon kézisulyzokkal és pozitiv padon,ezek után mehetnek az izoláló gyakorlatok nyomj egy kis kábeles keresztezést,tárogatást gépen,

próbáld ugy csinálni őket bár ez elég durva módszer de majd meglátod hogy birod,mindig nyomsz egy nehezebb súllyal.Példa belevágsz 30kilós kézisulyzokkal 12őt utána gyorsan ledobod és már magad mellé van készitve valami kisebb mondjuk 22kilós ebből is 12 és ezt veszed 1-nek.

2014. jan. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csináld úgy, hogy a hetet fekvenyomással kezded. Egy olyan melledzés, hogy csak fekvenyomsz, 6-8 sorozatot. Utána mehet a hát-bic.

Pénteken meg nem csinálsz fekvenyomást mellre, hanem beraksz helyette más nyomó gyakorlatot. Ferde padon nyomással kezdj, 4 sorozat, mehetne akár kézi súlyzóval is. Majd mehet 3 sorozat szűken nyomás, majd 3 sorozat egyik héten negatív nyomás, másik héten tolódszkodás szélesen "mellre".

Kiegészítő gyakorlatból elég egyet csinálni, egyik héten 3-4 sorozatot tárogatsz, másik héten csigás kereszt, haramdik héten áthúzás. A tömeg nem ezektől fog jönni, hanem a nyomásoktól. Fölösleges egy napon csigás kereszt és tárogatás, vagy áthúzás, 3 közül egy elég. Főleg ha le van maradva a melled.

2014. jan. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Oriza egy testepitonek is kell 5-ös isnetleeseket mert sokkal gyorsabban lehet vele erosodni es igy gyorsabban izmosodni. Ha valaki 40-nel nyom felve kicsi a melle a felviszi 100-ra tuti hogy noni fog.
2014. jan. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem 6 a minimum, de izomépítésre minimum 8 az ideális. De ez egyéni adottságoktól is függ nyilván.
2014. jan. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!