Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem teljesen érthető: tömegnöv...

Nem teljesen érthető: tömegnövelés előtt szálkásító diétára van szükségem?

Figyelt kérdés

178 cm és 74 kg vagyok, hasamra mostanában ment egy kis felesleg, de azért jól nézek ki szerintem. A napokban több cikket is olvastam, és azt írták az egyikben, hogy tömegnövelés előtt szálkásító étrendet kell követnem. Össze vagyok zavarodva. Most akkor hogy van ez?

19F



2014. jan. 4. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha szálkásítani akarsz előtte, ha nem, kkor kezdesz tömegeléssel.
2014. jan. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és van értelme előtte szálkásítanom, ha úgy is tömegelek utána?
2014. jan. 4. 23:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyi rajtad a felesleg. tömegeléskor jönni fog egy kis zsír, tehát ha most vállalhatatlanul zsíros vagy, akkor diétázz le egy picit. Ha nem, akkor tömegelj.


Két megfontolandó dolog: -kisebb zsírtömeggel könnyebb edzeni, és izmosodni is egyszerűbb

-nagyobb izomtömeggel viszont jóval egyszerűbb fogyni.


Na ezek alapján dönts. :D

2014. jan. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Először tömegelj, csak utána kezdj szálkásítani.

Ha van rajtad izom könnyeben tudod leadni magadról a zsírfelesleget. Ezen kívűl a szálkásítás izomvesztéssel is jár, tehát ha azzal kezdenél elég kevés izommal fejeznéd be a szálkásításod.

2014. jan. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!