Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelésnél a tojásrántott...

Tömegnövelésnél a tojásrántotta is ugyanolyan jó?

Figyelt kérdés
2014. jan. 2. 12:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Hát, ennek az iskolának/nézetnek az az alapja, hogy pont ideálisnak és gyógyhatásúnak (normális működés mellett a szervezetünk gyógyul) tartja a zsírfogyasztást, már amennyire általánosítani lehet, akadhat ember akinek nem is esik jól a sok zsír, én ezt vallom.


De tovább, szóval sclerosist, epekövességet és számos állapotot, betegséget modern, civilizációs betegségnek sorolnak, amik pont a szénhidrátdús táplálkozás elterjedésével jelentek meg és a zsírszegény táplálkozás terjesztésével váltak nagyon gyakorivá.


És pont zsírban gazdag, alacsony inzulinválaszokkal járó étrenddel kezelnek betegeket, betegségeket (vagy segítik a testet a gyógyulásban).


És nem tartják a zsírt zsírosítónak, mert nincsen rá inzulinválasz, anélkül pedig nem igazán raktározódik zsír sem, főleg nem kóros mértékben.


Szóval, ilyesmik a magyarázatok, úgy nagyvonalakban. Hogy melyik nézet közelíti meg jobban a valóságot?


Hát, vannak érvek amik rávilágítanak arra, hogy miért nem jó a zsírszegény táplálkozás de miért terjesztik annyira .. :-"

2014. jan. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok a zsírfogyasztás ellen, de mértékkel ( 1 g/ttkg), az hogy bevigyek 160 gramm zsírt csak sárgájából hülyeség, energiát sokkal hamarabb nyer a szervezet szénhidrátból (mobilról vagyok, nem fejtem most ki).
2014. jan. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Bevallom, sokkal ésszerűbbnek tartom ezt a nézetet, mint amit az egyik válaszoló szokott terjeszteni, miszerint mindegy a ch forrás, mindegy az is kb, hogy mit eszel. Nem megyek most bele, iszonyat hosszan vitáztam vele többször is, de szerinte nem baj, ha gyors ch-t fogyasztunk, az inzulintüskével sincs semmi probléma, cukorbeteg csak súlyosan elhízott ember lehet, sőt, ilyen radikális állításai is vannak, miszerint nem létezik szemét kaja, nincs különbség étel és étel között, csak a kalória számít, a forrás nem, és egyenesen nem léteznek táplálkozás okozta megbetegedések.


Mondanom sem kell, mennyire kártékonynak találom ezt a válaszolt, szerencsére viszonylag ritkán ír.

2014. jan. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
A 20kg zsírral rendelkezőre gondolsz? Pizza+kóla+fehérje+kreatin :D
2014. jan. 2. 15:54
 15/17 anonim ***** válasza:
Na az a palikám is kemény, és kb ugyanezt az elvet vallja :D, de nem, akire én gondolok, az egy 69% körül lenni szokó emberke, aki azért valamennyivel intelligensebb, mint az a nagyra nőtten oszt' mégsem ettem tisztán argo király vagyok Shrek, még érvekkel alá is tudja támasztani az elméletét, egész elgondolkodtatóakkal, de attól még az én szememben hülyeséget terjeszt. Meg ez a "nincs egészségtelen étel" meg "szálkásításkor is mehet a félreevés ugyanúgy, fagyi, csoki minden csak a kalóriára figyelj" dumákat ki veszi már be :)
2014. jan. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A zsírszegény, és a túl zsíros között ott az épp jó. A napi 1 g/ttkg zsír szerintem jó, az hogy valaki szinte semmi zsírt nem visz be, az baromság, de indek bevinni 200 grammot?
2014. jan. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Mert 200 gramm zsírral kb. elüzemelhet a tested egész nap, mellé zöldség, hús (fehérje) és kész, edzés stb. minden megy, sőt ketósok még tömegelni is tudnak elvileg, de mivel nincs inzulincsúcs nemigen zsírosodnak. De mindegy, lehet hogy ez testépítéshez nem jó, most nem ez a kérdés.


Hanem az, hogy ha csak 1g/ttkg zsírt eszek, akkor több szénhidrát kell.


Aztán mi van, ha a több szénhidrát (összetett, keményítő) már civilizációs betegségeket okoz?


Na innen már lehet ilyen hitféle kérdése, nekem most mindegy ki mit gondol vagy hisz, nekem eléggé meggyőző volt, hogy a magas zsír (vagy fehérje) - alacsony ch táplálkozás egészség szempontból (megőrzés, gyógyulás) nyerő.


Sporttal is működik, szóval csak némi akarat, döntés kérdése. Az emberi szervezet sokak szerint zsír üzemű, az hogy a szénhidrátok könnyen hozzáférhető energiaforrások.. csak egy állítás ami lebeg, ettől még a hormonrendszerünknek (vércukorszabályozás) nem ez lenne az ideális.


De mondom, ez csak egy elv, hát aztán sok ember van aki ezzel az elvvel tud meggyógyulni abból a betegségből, amire egész életén át valami gyógyszert szedhetne igazából eredménytelenül.

2014. jan. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!