Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szójabab tömegnövelésnél?

Szójabab tömegnövelésnél?

Figyelt kérdés
100 grammban van 39 gramm fehérje 20 gramm szén.h. 20 gramm zsír. ebből 1.5 telített.Hús helyett..nem tehetem meg magamnak hogy húst egyek minden nap.
2013. dec. 30. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:

A növényekben található fehérje nem tartalmazó az összes az izomépítéshez szükséges aminosavat, vagyis nem jó semmire. Nem is szoktunk számolni vele.

Meg nem csak egy testépítőnek, de egy teljesen átlagos embernek is kéne minden nap húst ennie, nem vasárnaponként rántott húst azt annyi.

Egyébként meg egyél sok tojást, sovány sajtot és túrót, halat!

2013. dec. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem mindenki teheti meg fiam.Van aki befizeti a csekkeket és utána örül ha még eltud menni a boltba 1 kg kenyérért nem hogy még húst egyen meg minden étrend kiegészítő szarságot...régen se volt és mégis voltak nagy állatok az arénában...és volt hogy csak 1 evett egy nap...
2013. dec. 30. 20:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert olyan a genetikája. Ha te is fejlődsz attól, hogy napi egyszer eszel, vagy hogy szójával fedezed a fehérjeszükségletedet, akkor örülj neki, ha nem, akkor panaszkodj a genetikádnak, azt viszont nem fogja érdekelni a pénztárcád. Csináld így, meglátjuk, mire lesz elég, ha szerencsés vagy, jó formát fogsz összehozni. Ha nem, akkor a pénzből ennyire tellett.
2013. dec. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól, hogy te nem teheted meg, hogy húst egyél még nem lesz jó a szója. Azt kerüld nagy ívben. A kérdésed meg ez volt, hogy jó e tömegnöveléskor? Nem, nem jó, hiába neked nem tetszik a válasz. Ha meg tutira biztos vagy hogy jó, akkor ne kérdezd meg.
2013. dec. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

kedves válaszíró


a szója tényleg nem jó, ösztrögén szerű növényi alkotóelemeket tartalmaz, ami a férfiaknak nem túl jó...

ellenben!

kicsit olvasgattam régebben ebben a témában, mégpedig vega testépítés.

nem feltétlen kell hús, bár nagyon jó izomépítő.

de van más is.

nem tudom mennyire jó az anyagi helyzeted, de azért van más választási lehetőség is.

tojás, túró, sajttermékek, tej joghurt is jó, de kevesebb a fehérje tartalma...

de a növényi fehérjék a lényeg....igaz, ahogy az egyik előttem író válaszoló írta, magában fogyasztva nem elégséges az aminosav tartalma, de keverve igen.

pl hüvelyes zöldségeket, borsó, bab, lencse, gabonafélékkel keverve kapsz teljes értékű, aminosavban teljes értékű fehérjét, de ezzel elég tetemes szénhidrát is bejut a szervezetbe...

pl a rizst is lehet keverni a fentebb említett zöldségekkel és így kiegészül a kétfajta növény hiányos aminosav tartalma teljessé.

a tejtermékekkel együtt fogyasztott gabonafélék és rizs fehérjetartalma is felszívódik, az aminosav kiegészülés miatt.

ha lesz időm, kikeresem neked ezt a vega testépítős oldalt, de ha van időd guglizni, te is megtalálod sztem.

de amúgy, sok embert szorít a pénztárca, de a csirkecombtól olcsóbb hús nincs.

farrésszel ha megveszed vhol 550 ft környékén van egy kiló, és azért kapsz húst is a csonton kívül...

a rizs sem drága, és egy kevés paradicsom, vagy káposzta hozzá, és mindjárt teljes értékű a táplálkozásod, és nem is kerül sokba.

remélem tudtam segíteni.

üdv:)

2013. dec. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Normálisan válaszolok neked a kérdésedre, és aztán elkezdesz oltani, csak mert te csóró vagy!

Kit érdekel ez? Nem ez volt a kérdés, hanem hogy jó e a szójabab.

2013. dec. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!