Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » (Kezdő) felvetéseim, ti mit...

(Kezdő) felvetéseim, ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Mivel elég túlsúlyos vagyok,azonnal azon gondolkoztam(szerintem okkal) hogy nem szakad le a fekpad?

[Nem vitatom elég vicces,én is röhögök rajta,de égne a pofám ha megtörténne,nem vagyok kis darab kb. 150kg] szóval ezek a tesco masinák halálra vannak ítélve,még nem voltam az itteni konditerembe,de ugye átlagba nem ezek a fajta gépek vannak?(sajnos 1 konditerem van a városba..többi bezárt..-.-)

_________________________________________

Ekkora súly mellett azonban elég jó fizikai állapotba vagyok,szóval a sárga kapszula elolvasása után,gondoltam kitűnő lenne az ott említett kezdő átmozgató edzésterv kezdésnek 8 hétig min.

[link]

Az itt szereplő összes gyakorlatot meg kell csinálni egy edzés alatt?

Ezt ismételgessem min. 2 hónapig?

ugye a könyv 3 edzést ajánlott/hét, a 4 vészes lenne?

Vasárnap/Szombat/Péntek/Szerda/

(néha változhat azonban,vagy inkább a 3 de az mindig rendszeres?

Erre gondoltam.

+E mellé napi rendszerességgel a napi 30 perc aerob edzés,ami alatt tempós sétát gondoltam,úgy hogy azért tudjak beszélni közben de gyorsabban kapkodjam a levegőt.

?

___________________________________________

Diéta terén mivel még szülők tartanak el,ezért nincs az hogy egyéni kaja,stb. csak annyit tudok megtenni hogy kizárom a cukrot,és a fehér kenyeret(+társait örökre)

Ami elég nagy vállalkozás.. ezért a kenyeret teljes kiörlésűre változtatnám.

Étkezési szokásaim: Reggel suliba elmenés előtt alaposan megreggelizek. Suliba menza.Itthon meg pár szelet teljes kiörlésű kenyér+sonka(selyemsonka). Esetleg ha olyan az itthoni koszt ami belefér a diétába akkor azt.

Hogy kéne ezt megváltoztatni?

Emeljem az étkezések számát,és legyen sokkal kisebb adag?

______________________________

Víz terén mennyit fogyasszak? Olvastam hogy 5 liter...

Én még a csúcsformámban se tudok annyit meginni soha,átlagosan 2 litert iszok.

Mennyire növeljem?

_______________________________

Étkezés terén kb. fél éve nem eszek 6-7 után soha,ezt a szokást tartsam meg?(kb. fél éve nem iszok semmilyen édes italt sem,se alkohol stb.)


Előre is köszönöm a válaszokat,minden válaszadónak megy a zöld :)

Boldog Új Évet!



2014. jan. 1. 00:12
1 2
 11/13 anonim válasza:

Már pedig ha eredményt akarsz elérni muszáj lesz diétázni! A kúrákat felejtsd el, életmódváltásban kell gondolkozni. Engem is a szüleim tartanak el, ráadásul koleszos vagyok, mégis megoldom az étrendet. A szüleid se halnának bele szerintem ha egészségesebben táplálkoznának, lehet hogy nekik se esne nehezükre ha változtatnának az étkezési szokásaikon, így mindenki jól jár...

Ha kevés az aerob, akkor kicsit mehet több, de 1 óránál feljebb ne menj. Ha ez is kevés növeld az intenzitást, kicsit sétálj tempósabban, hogy a végére kellemesen elfáradj de ne olyan szinten mintha sprinteltél volna...

2014. jan. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Aerob terv már megvan.

Diéta terén nem olyan vészes amit szerintem leírtam.

Főleg hogy a legdurvább dolgokat tudom mellőzi.

Inkább már csak a kondis edzésterv kéne már csak.

2014. jan. 3. 13:20
 13/13 anonim ***** válasza:

El nem tudom képzelni, hogy mit agyalsz még ezen a kondis edzésterven?!


Heti három teljes testes edzés kell, úgy hogy minden edzésnapot egy pihenőnap kövessen!


Linkeltél is egyet, az is megteszi, bár az a lustáknak, vagy a girheseknek vagy a lányoknak lett kábé kitalálva.

Csak kényelmesen ücsörögve kell lábat lóbálni, meg fetrengeni, meg ilyesmi de mindegy kezdőként még így is fejlődni fogsz.


Én is írtam egyet, amelyik sokkal jobb, mert az nehéz alapgyakorlatokra épül, így nem kislányoknak való.


A kettő a két véglet, ami között számtalan variáció elképzelhető!

Csináld a keményebbet, aztán ha bizonyos gyakorlatokhoz puhány vagy, akkor ahelyett majd végzel egy kevésbé hatékony gyakorlatot!

Nem tudsz felhúzni? Akkor jó lesz a hiperhajlítás is!

Tíz guggolástól már kivert a víz, olyan hevesen ver a szíved, nem kapsz levegőt? Hamarabb kifáradt tőle tüdőd, mint a combot? Jó, akkor menjen helyette az ücsörgés és fetrengés a combhajlító/combfeszítőgépeken.


De nem is kell konzekvensen ugyanazokat a gyakorlatokat csinálnod végig a két-három hónap alatt! A lényeg annyi, hogy minden alkalommal minden fontosabb izomcsoport kapjon terhelést.


Kezdheted úgy, hogy egy hónapig combra csinálsz három sorozatot combfeszítőgépen és három sorozatot combhajlítógépen. Aztán onnantól kezdve helyettük három sorozat guggolás és három sorozat merev lábas felhúzást csinálsz.

Lehet ez még azzal az előnnyel is jár, hogy progresszív lesz már az átmozgató időszakod is, hiszen elején még a gépes szaroktól is fejlődni fogsz, aztán pont mire megszokod majd jól lesokkolják a combjaid a szabad súlyos alapgyakorlatok!


Ezer meg ezer lehetőség van, és pont ez a baj! Nem tudnak az emberek dönteni aztán belekapnak ebbe is meg abba is, de egyiket se csinálják annyi ideig, hogy kiderüljön hatásos e.


Kötelezd el magad valami mellett és azt csináld kitartóan legalább négy hétig. Ha úgy érzed négy hét után, hogy nem frankó a dolog, akkor majd változtathatsz.

2014. jan. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!