Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » (Kezdő) felvetéseim, ti mit...

(Kezdő) felvetéseim, ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Mivel elég túlsúlyos vagyok,azonnal azon gondolkoztam(szerintem okkal) hogy nem szakad le a fekpad?

[Nem vitatom elég vicces,én is röhögök rajta,de égne a pofám ha megtörténne,nem vagyok kis darab kb. 150kg] szóval ezek a tesco masinák halálra vannak ítélve,még nem voltam az itteni konditerembe,de ugye átlagba nem ezek a fajta gépek vannak?(sajnos 1 konditerem van a városba..többi bezárt..-.-)

_________________________________________

Ekkora súly mellett azonban elég jó fizikai állapotba vagyok,szóval a sárga kapszula elolvasása után,gondoltam kitűnő lenne az ott említett kezdő átmozgató edzésterv kezdésnek 8 hétig min.

[link]

Az itt szereplő összes gyakorlatot meg kell csinálni egy edzés alatt?

Ezt ismételgessem min. 2 hónapig?

ugye a könyv 3 edzést ajánlott/hét, a 4 vészes lenne?

Vasárnap/Szombat/Péntek/Szerda/

(néha változhat azonban,vagy inkább a 3 de az mindig rendszeres?

Erre gondoltam.

+E mellé napi rendszerességgel a napi 30 perc aerob edzés,ami alatt tempós sétát gondoltam,úgy hogy azért tudjak beszélni közben de gyorsabban kapkodjam a levegőt.

?

___________________________________________

Diéta terén mivel még szülők tartanak el,ezért nincs az hogy egyéni kaja,stb. csak annyit tudok megtenni hogy kizárom a cukrot,és a fehér kenyeret(+társait örökre)

Ami elég nagy vállalkozás.. ezért a kenyeret teljes kiörlésűre változtatnám.

Étkezési szokásaim: Reggel suliba elmenés előtt alaposan megreggelizek. Suliba menza.Itthon meg pár szelet teljes kiörlésű kenyér+sonka(selyemsonka). Esetleg ha olyan az itthoni koszt ami belefér a diétába akkor azt.

Hogy kéne ezt megváltoztatni?

Emeljem az étkezések számát,és legyen sokkal kisebb adag?

______________________________

Víz terén mennyit fogyasszak? Olvastam hogy 5 liter...

Én még a csúcsformámban se tudok annyit meginni soha,átlagosan 2 litert iszok.

Mennyire növeljem?

_______________________________

Étkezés terén kb. fél éve nem eszek 6-7 után soha,ezt a szokást tartsam meg?(kb. fél éve nem iszok semmilyen édes italt sem,se alkohol stb.)


Előre is köszönöm a válaszokat,minden válaszadónak megy a zöld :)

Boldog Új Évet!



2014. jan. 1. 00:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Jó oké, hogy mindenki azt mondja, hogy a súlyzós edzés az milyen fasza szálkásításra is.

De szerintem ez már akkora túlsúly, hogy itt most nem a súlyzózással kéne foglalkozni, hanem csak aerob edzés kéne, reggel és este is 30 perc tempós séta, és ezt fokozatosan felviheted akár 60-60 percre. Mellette meg a kapszulában is leírt szálkásító diéta!

2014. jan. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

De ha már mindenképpen súlyzós edzést is akarsz, akkor én nem ezt csinálnám, ez a véznáknak van kitalálva, hogy emberesedjenek egy kicsit.


Felhúzás, guggolás, mellről nyomás rúddal ilyesmi kéne, persze a fekvenyomás maradhat. De most mi a francnak kell bicepszezni meg ilyesmi?

2014. jan. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Lehet hihetetlenül hangzik de lószart se érzek olyankor.

Nem arra kell gondolni hogy megmozdulni nem tudok,fáj mindenem,kapkodom a levegőt 10 lépcsőfok után stb.

Mert lehet brutál szerencsés vagyok de egyik sem igaz rám.

Mondhatni nagyon is jó kondiba vagyok ahhoz képest ami van.

Suli időben 3 emeletet mászkálok,naponta 4-5x,megállás nélkül sikerül leküzdeni manapság egyre kevesebb levegőkapkodással.Ami csak a csúcson kezdődik el.(Nem kis iskoláról beszélek)

Erőm is van,persze nem akkora amennyit akarnék sajnos..

ui: a fent említett gyakorlatok nem olyanok hogy 70kg-al akár,hanem sima rúd...

2014. jan. 1. 00:26
 4/13 A kérdező kommentje:

Még nincs konkrét tervem,kedves 2.-ik.

Pontosan én se tudom még mit miért,csak a könyvre hagyatkozom.Ahogy levettem ez a kezdő bemelegítő szakasz,hogy igenis szokjanak hozzá az izmaim,szervezetem hogy mostantól változás van.

Nem is akarok azonnal a legmélyére ugrani.

(nem érzek semmit a sétálgatásra gondoltam,úgyis napi 30 perc alap haza a suliból,+30 amit gondoltam edzés mellé,mert azt olvastam ezt a 2-t jó ötvözni)

2014. jan. 1. 00:30
 5/13 anonim ***** válasza:

Most attól mert Bunny szerint sima rúddal kell edzeni két vagy három hónapig, attól az még marhaság.


Annyival kell, amennyivel megtudsz csinálni 8-12 ismétlést!


A fekpad biztosan elbír.


Heti három súlyzósnál nem kell több, még majd osztottnál se egy darabig, mert semmi értelme. Nem fogod majd tudni fokozni a volument később, szóval csak akadályozod vele a fejlődésedet.


Akkor csináld azt, ami a builderen van. De szerintem a guggolásnál, felhúzásnál nincsen jobb gyakorlat.


most olvastam a primitív őserő c. könyvet. Sok erőemelő csak hetente kétszer edzett.

Kedd: Guggolás, Fekvenyomás

Szombat: Felhúzás

És ennyi volt az edzésük, és ezek közül még sokan most is vannak csúcstartók.


Semmi értelme most külön bicepszezgetni, meg vádlizgatni meg hasazgatni!


Sok aerob kéne, meg a legnagyobb alapgyakorlatok, hogy menjen le a zsír.


Heti háromszor;


3 sorozat: Guggolás

3 sorozat: Felhúzás

3 sorozat: Fekvenyomás

3 sorozat: Döntött törzsű evezés rúddal

3 sorozat: Mellről nyomás állva rúddal


de lehetne akár utóbbi kettő helyett mellre vétel nyomással.

Vagy mehetne még merevlábas felhúzás ilyenek...


Ezek a gyakorlatok sokkal többet érnének, mint az ücsörgés a combfeszítőgépen, meg a fetrengés a combhajlítógépen, csak persze itt nem kényelmesen döglünk, hanem keményen edzünk.


Na de majd elmondják a többiek is a tutit.


A hülye bicepszezéssel mindenesetre semmivel sem mész, vádlizni sem kell mert ekkora túlsúllyal majd éri a tempós séták során elég terhelés.

A hasazást is elég elkezdeni ha majd csak 100kg leszel!

2014. jan. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"csak persze itt nem kényelmesen döglünk, hanem keményen edzünk. "

Szerintem picit félreértetted már rég túl vagyok azon a korszakon hogy elhidjem hogy minden csettintésre megy és minden könnyű.

Egyáltalán nem azért akartam ezeket mert tudom hogy könnyű,90%-ról nem rég néztem youtube-on videót hogy mi is az... csak ez volt példának azt hittem ez a legjobb.

_______________________

Köszönöm a válaszokat,akkor a heti 3x edzés marad meg.

Jah és a sok aerob,amit akkor emelek napi 1 órára,+suliból hazajövetel.

A guggolás, felhúzás gyakorlatot is megfogadom.

Amit leírtál edzésterv az azt jelentené hogy 3x12 mindegyikből? heti 3x ugye? és ezt ismételgetni. (elnézést csak még most tanulgatom a fogalmakat és nem akarok valamit félreérteni.)

Ahogy meg értelmezem akkor ez az edzés terv(amit én néztem)egy soványabb/átlagos embernek jó,aki teljes mértékben átlagos.

2014. jan. 1. 00:56
 7/13 anonim ***** válasza:
Az hogy nem lehet diétázn súlyzós edzéssel baromság, én 50 kiló dobtam le vele! A lényeg annyi, hogy jó legyen a kaja (a legbb amit meg tudsz oldani( és az aerob edzés!
2014. jan. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
saxx és ezt az 50kg-ot mennyi idő alatt sikerült, bőröd visszahúzódott? én kb. 30 kg feleslegből 10-et már leadtam, nyárig 20-at szeretnék még és bízok benne, hogy a bőröm nem lesz laza... naturálban izommal kitölteni lehetetlenség, ráadásul a mostaninál már sokkal több izom nem igazán lesz nyárig (most 110kg/186cm)
2014. jan. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem akarok extrém fogyást,persze már felkészültem arra hogy ekkora súlyból bőr mindenféleképpen fog maradni..

Persze ez korrigálható.

Nekem tökéletesen elég az egészséges heti 1 kiló.

_____________________________________________________


Sok aerob kéne, meg a legnagyobb alapgyakorlatok, hogy menjen le a zsír.


Heti háromszor;


3 sorozat: Guggolás

3 sorozat: Felhúzás

3 sorozat: Fekvenyomás

3 sorozat: Döntött törzsű evezés rúddal

3 sorozat: Mellről nyomás állva rúddal


de lehetne akár utóbbi kettő helyett mellre vétel nyomással.

Vagy mehetne még merevlábas felhúzás ilyenek...

[ ezzel mindenki egyet ért? Nyugodtan kezdjem ezzel? Pontosan milyen súlyokkal? Mik azok az alapgyakorlatok(pontosan mit értenek alatta amitől megy rendesen le a zsír)]

Mindenkinek ment a zöld

2014. jan. 1. 12:08
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát mindenki biztosan nem fog egyetérteni vele, de semmiben sincs teljes konszenzus a világon!

Különben én írtam ezt, így nyilván szerintem ez jó.


Alapgyakorlatok azok, amelyek több izomcsoportot is megmozgatnak egyszerre, így sokkal nagyobb hormonális hatást váltanak ki a szervezetedből mint az izolációs gyakorlatok. És persze sokkal több kalóriát is égetsz el velük.

A fekvenyomás például terheli a mellizmokat, a váll elülső részét és a tricepszet is.

A guggolás terheli a combfeszítőt, a combhajlítót és a farizmot, de törzset és a hasizmot is egy kicsit.

A felhúzás a törzset, a középső hátizmot terheli legintenzívebben, de a combhajlítót, hátsó deltát és az alkart is.

A mellre vétel (és nyomás) is gyakorlatilag az egész testet megdolgoztatja.

Közös még ezekben a gyakorlatokban, hogy a legnagyobb súlyokat ezekkel tudjuk megmozgatni.

Felhúzásból például a világrekord (ruha nélkül) 442.5kg, na most nyilvánvaló, hogy a bicepszezgetés vagy az oldalemelgetés ehhez képest csak a töredékével mehet bárkinek is a világon.

A döntött törzsű evezés is azért olyan jó, mert a hátizmaidat így tudod a legnagyobb súllyal megtámadni, és közben persze terheli a bicepszedet és az alkarodat is, plusz statikusan a törzsedet is.


Ezek mindegyike szabad súlyos gyakorlat, ami azt jelenti, mivel nem gépen, egy sínen mondjuk, tehát kötött pályán mozog a súly, mindig egyensúlyozni kell, kontrollálni az oldalirányú ellenállást is, ami plusz megterhelés.


Az alapgyakorlatok ellentétei az izolációs gyakorlatok, amelyek csak és kifejezetten egy izomra hatnak.

Tárogatáskor például csak a mellizmaidat éri terhelés, oldalemeléskor, döntött törzsű oldalemeléskor a vállad bizonyos részeit, fej feletti tricepsznyújtáskor a tricepszed, combhajlítógépen való ücsörgéskor a combfeszítőd.

A hiperhajlítás, ami sok edzésprogramban a felhúzt helyettesíti is egy sokkal hitványabb gyakorlat!


Ezek tök jók lesznek kiegészítésnek majd az osztott edzésedkor, amikor már lesz arra módod, hogy mondjuk mellre csinálj három vagy négy különféle gyakorlatot.


Szerintem a külön karedzés is ilyen. Sokaknak még osztottál sem igazán van rá szüksége, mert nyomásoknál úgyis kap a tricepsz, húzásoknál és evezéseknél meg a bicepsz és az alkar elég terhelést. Sőt ez utóbbi még rengeteg gyakorlatnál igénybe van véve (kitörésnél, vállvonogatásnál stb...)

Ráadásul amit klasszikus bicepsz tömegnövelő gyakorlatnak tartunk; a bicepszhajlítás állva egyenes rúddal, az is valójában izolációs gyakorlat. A bicepsznek igazi összetett gyakorlatai a húzások.


Sőt valamilyen szinten a külön hasedzés is ilyen. Sokan nyomják ész nélkül a haspréseket, azt hiszik hogy ezzel leégetik róla a zsírt, pedig nincs helyi zsírégetés.

A kockás has az diéta és aerob edzés kérdése, mivel majd mindenkinek kockás hasa csak zsír fedi a kockákat.

A hasizmok amúgy is szerepet kapnak egy csomó gyakorlatnál, mint a guggolás vagy a felhúzás. És igazából ez is a hasizom funkciója, a tartás. Mikor szokott az ember görnyedezni, maximum amikor hány, szóval az egy kicsit természetellenes, hogy azt mondják az a hasizom funkciója, hogy vállövünket közelítse a csipőnkh irányába.



A súlyokat nyilván neked kell érezned, első alkalommal nem kell megfeszítened magad, majd fokozatosan emelheted.

A legoptimálisabb ismétlésszám a 8-12, ha egyenes sorozatokról van szó. Tehát például 3x10-et nyomsz fekve száz kilóval. De akkor is kell a munkasorozatok előtt több bemelegítő sorozat. Tehát nyomsz vagy harmincat rúddal, felteszel két húszas tárcsát, nyomsz tizenötöt, és ezeket nem számolod bele, hanem ezek után jön a három munkasorozat; 3x10 100kg-val.

Na ugyanez félpiramisban úgy néz ki, hogy megcsinálod a két bemelegítő sorozatot, aztán nyomsz 90kg-val 12-öt, 100kg-val 10-et, 110kg-val 8-at.

(Nyilván itt a súly az csak egy példa, ami arra vonatkozik aki pont 100kg-val tud szériázni)



Szerintem kezd úgy ahogy írtam;


Bemelegítés: 5-10 perc szobabiciklizés

3 sorozat: Guggolás

3 sorozat: Felhúzás

3 sorozat: Fekvenyomás

3 sorozat: Döntött törzsű evezés rúddal

3 sorozat: Mellről nyomás állva rúddal

Nyújtás


Aztán majd variálgathatsz, mert az is lehet, hogy te ennél több gyakorlatot is megtudsz csinálni, valamint nem muszáj, hogy mind három nap ugyanazok a gyakorlatok menjenek!



Na majd a többiek is leírják a véleményüket, amit tiszteletben is tartok!

De ha a valaki azt tanácsolja neked, hogy te a kezdő teljes testes edzéseden mondjuk csinálj tárogatást, na azt nyugodtan kinevetheted.



Még annyit hozzátennék, hogy úgyis minden a kaján múlik. Ha az rendben van tulajdonképpen másodlagos az edzésterv, ha nem túl nagy hülyeség, vagyis mindegyik főbb izomcsoportok kellően dolgoztatva van, de nincs túledzve, akkor így is úgy is fejlődni fogsz.


Sőt kezdőként még szarkaja mellett is fejlődni fogsz, már csak a vasak szagától is!

2014. jan. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!