Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Gyors felszivódású fehérje?

Gyors felszivódású fehérje?

Figyelt kérdés
az lenne a kérdésem, hogy létezik e olyan fehérje, ami gyors felszívodású mint pl az isolate, de az szálkásításhoz van inkább, nekem tömegeléshez kéne, hogy ne kelljen fehérje + cht innom, eddig full force os ch-t ittam, 50-50g fehérje + ch , 100% whey protein a koncetrátumos, és akkor lenne olyan amit ihatnék edzés után , hogy ne kelljen hozzá szénhidrát?:) mert a szénhidrát árából, aminosavat szeretnék vásárolni. köszönöm előre is !

2013. dec. 30. 14:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ch-t igyál tömegeléskor semmi értelme aminot venni!
2013. dec. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Olyan fehérjèt keresel, amiben van elég ch is? Akkor az már nem fehérje, hanem tömegnövelő, mint pl az mhn gainer, volumass, stb.

De jobb anyagilag, ahogy eddig csináltad.

2013. dec. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 tap bela ***** válasza:

Igen az már nem fehérje!!!!

S a fehérje vásárlás lényege (!!!!!!!) pont az, hogy ne legyen benne hozzáadott valaminlyen szénhidrát (cukor)!!!!

2013. dec. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
nem olyan feherjet keresek amibe ch van hanem olyat amihez nem kene ch ami felszivodik hamar edzes utan ch nelkul :) aminosav akkor felseleges tomegelesnel?
2013. dec. 30. 17:16
 5/14 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges!
2013. dec. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
mindegyik tejsavófehérje gyorsan szívódik fel még ch nélkül is, tehát így is értelmetlen a kérdésed.
2013. dec. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 tap bela ***** válasza:

Amennyiben a kérdés az, hogy a tömegeléskor, edzés utáni shakerből a szénhidrátot kihagynád, és ezt helyettesítőt keresel.....?!?!


Vannak lehetőségek, de az jóval többe kerül, mint maga a szénhidrátforrás.


Inzulogénszabályzók lehetnek: glutamin, arginin, leucin, taurin, ALA, stb.stb.


De jó megoldás mint atp előanyagok: creatin, ribose, inosin.

2013. dec. 31. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
ezek az anyagok megvannak mert eddig, creatin szedtem most váltottam, crea-bombra, és ezekbe megvannak ezek amiket leírtál, tehát hogyha mind gyors felszívódású fehérje, akkor mi szüksége van a chnak a fehérje mellé ? én úgy tudom hogy a ch segíti edzés után a leggyorsabban hogy a fehérje eljusson az izmokhoz és stb.. mivel a fehérje egymagába lassan szívódna fel, nem azonnal jutna el ahova kell neki, akkor most ez hogy van ?!
2014. jan. 3. 17:09
 9/14 anonim ***** válasza:
A ch-val töltöd fel edzés után a glikogénraktárakat. Ha nem megy ch, akkor az értékes fehérje egy része fogja visszatölteni a glikogénraktárakat, így kevesebb marad az izomszövet építésére. Magyarul: drágábban töltöd vissza a ch raktárakat fehérjével. Illetve a fehérje lebontásából származó aminosavakkal, hogy pontosabb legyek.
2014. jan. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Értem már. És arról tudnál valamit mondani, hogy olvastam egy olyat,hogy reggel nem biztos de szerintem glikogénraktárról volt szó itt is, hogy van a fruktóz azaz a gyümölcscukor , ugye éjszakára fehérje kell ami lassan szívódik fel és legyen éjszakára is tápanyag a szervezetnek, illetve reggelre kiürül ez a raktár és mindereggel x mennyiségű gyümölcscukrot kellene meginni, amely segíti a raktárak feltöltődését ez mennyire igaz? vagy hasznos tömegelésnél ?!
2014. jan. 3. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!