Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mekkora az ideális fitness terem?

Mekkora az ideális fitness terem?

Figyelt kérdés
Egy kisebb városban mekkora terem lehet ideális? Én egy 100-120nm-re gondoltam. Milyen gépből mennyi legyen? Melyek a legjobb ár érték arányú márkák?

2013. dec. 17. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha fitness terem, akkor aszerint rendezd be, ahogy ez manapság most leginkább népszerű, de ha rendes konditerem (bár szerintem a fitnesteremnek is ezeket kéne tartalmaznia) akkor szerintem az alapok nagyjából fontossági sorrendben: kétkezes rúd (rudak), fekvenyomópad rúddal, guggolókeret (integrált, vagy akkor ehhez is külön rúd) és ezekhez tárcsák (5, 10, 20 és esetleg 2,5 kg-osak) bordásfal és/vagy húzódzkodásra alkalmas hely, kétkezes súlyzókészlet szerintem legalább 25-30 kilóig, dönthető pad (támlájával székké alakítható), esetleg egy francia rúd, Scott+pad, valamilyen kardiógép, lábfeszítő és lábhajlító gép, vádligép és szerintem ezek után ha még telik rá és fér, akkor jöhetnek csigás gépek mint a hátra vagy mellre-hátra-tricóra való gépek, mellre való tárogatógép, ilyenek.
2013. dec. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Így van. Amit tanácsolok: szánj rá pár napot, és nézz végig 30-40 termet, ha odamész, hogy körül szeretnél nézni, tuti beengednek, igaz azt nem ajánlom, hogy szólj miért keresed.
2013. dec. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ez egy megválaszolhatatlan kérdés, jártam már óriási fullextrás termekben volt amelyikben tökéletesen otthon éreztem magam, és volt amelyikben úgy éreztem, semmi keresnivalóm nincs ott, ugyan ez a tapasztalatom a kis termekkel is, mindenkinek más az izlése... én a kicsi terem családias légkört szeretem, mikor néhány alkalom után, már tegeződsz a tulajjal aki szintén ott edz veletek... nem bejövős ha "pénz szaga" van a helynek...
2013. dec. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugyan ezt a teremtípust szeretem én is, edzettem már fullextrás, hatalmas teremben is, de amikor láttam hogy a tulaj egy 95 kg körüli, 160 centis nő, akinek ha köszönsz rád se néz, elköszöntem.
2013. dec. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a korrekt válaszokat!

Én ugyan erre gondoltam. Egy családias termet akarok én is csinálni, úgy, hogy szinte mindenki mindenkit ismerjen. Hozzá egy pub-ot, ahová akár kondi után is be lehet ülni, és pl. a tagoknak van kedvezmény. Illetve házirend is alap lenne pl. a tegeződés, hogy rögtön oldódjon a viszony. Eddig igazából egy kisvárosban akartam megcsinálni (4000fő+közvetlen települések 5-6 ezer, összesen kb. 10). Azért, mivel a környéken sehol sincs ilyen terem. Viszont ha egy 15 ezres városban csinálom, akkor ugye nagyobb befektetés és van konkurencia (4 terem). Esetleg nektek mi a véleményetek. Számíthatok akár 10 km-ről érkező vendégekre is, illetve ti mennyit utaznátok egy jó terembe?

2013. dec. 18. 19:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom, marketing és vendéglátás témában nem vagyok annyira otthon :D


Az biztos, hogy magamat ismerve én megpróbálnék otthonra berendezkedni, de ha jól felszerelt terem, akkor 10-15-öt szerintem simán utaznék érte, és az emberek többsége ilyen. Mondjuk én világéletemben városi voltam, minden ott volt a közelemben, amire szükség volt.

2013. dec. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!