Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A tömegnövelő több izmot hoz,...

A tömegnövelő több izmot hoz, mintha magában fehérjét innék?

Figyelt kérdés
Fél éve kondizok. 3 hónapig fehérjéztem. 1 hónapja tömegnövelőzök, de ez alatt az egy hónap alatt többet fejlődtem mint amikor fehérje turmixot ittam. (Fehérjéből reggel, edzés után és este. Tömegnövelőből csak edzés után.) 10 kiló felesleg van rajtam kb. ami nem látszik mert 190 cm vagyok, viszont jó lenne eltüntetnem. A kajára odafigyelek. Sok csirkemell+rizs és párolt zöldségek, zöld saláta, hal, zab stb... Ha fehérjét szednék és mellé kardió el tudnám tüntetni a feleslegemet tömegnövelés alatt? Vagy szedjem tovább a tömegnövelőt és ha elértem egy bizonyos határt kezdjek el fogyózni és kardiózni? Most 90 kiló vagyok.
2013. dec. 15. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Sok mindent nem értesz még. A tömegnövelők nagy része szénhidrát, így természetesen jobb tömegnövelésre. de az egész napi étrend számít, nem csak egy tápkieg. Tömegeléskor nem tudsz zsírt leadni, mivel a tömegnöveléshez kalória plusz kell, míg a zsírleadásra napi kalória mínusz. Tehát két különböző étrendről beszélünk.
2013. dec. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen az a baj, hogy csak arra figyelek, hogy egészségesen egyek, nem pedig hogy mi lenne jobb tömegnövelésre. Kis idő kell még, hogy kialakuljon. Viszont ez a 10 kiló plusz nagyon zavar, némi izomtömeget szereztem már de alig látszik mert eltakarja a háj. Csak nagyobbnak tűnök. Az erőm is nőtt, viszont hogy jól nézzek ki le kéne fogynom.
2013. dec. 15. 17:05
 3/10 anonim ***** válasza:

ha lesz elég izom rajtad, akkor majd leszálkásítasz. Ez egyéni döntés kérdése, hogy ki mikor látja jónak a zsírleadást, de egyszerre nem fog menni a tömegeléssel.

Tömegeléskor kell napi 2g x ttkg fehérje, 5-6g xttkg ch és 1 g x ttkg zsír, szálkásításkor pedig 2.5-3 g x ttkg fehérje, 1-2 g xttkg ch és 0,5g x ttkg zsír. Nem mindegy tehát, hogy melyik célhoz mit és mennyit eszel.

2013. dec. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat. Ezek szerint amíg tömegelek sokkal jobb a tömegnövelő. Annyi kérdésem lenne még, hogy mennyire figyeljek oda a "szutyok" kajákra tömegelés alatt? Péksüti, pizza, müzli, némi gyors kaja, krémek, csoki stb... Nem vagyok túl hízékony, de azért jönnek rám a kilók. Ezeket a kajákat próbáljam hanyagolni tömegelés alatt? Vagy beoszthatom, hogy pl reggel bekapok egy kis csokit esetleg sütit, vagy este 6 után ne egyek ilyet hogy ne hízzak stb...?
2013. dec. 15. 17:21
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha 10 kg zsír van rajtad, akkor igenis nagyon hízékony vagy, tehát nem ehetsz akármiket még tömegeléskor sem. Persze heti pár csaló kaja belefér, de számolj a mennyiségekkel, ahogy írtam is. Ha heti fél kg-nál több tömeg jön, akkor annak nagy része bőven zsír lesz, így csökkenteni kell a szénhidrátot.
2013. dec. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a hasznos válaszokat. Részben el is kezdtem 4 napja nem eszek cukrot és tésztaféléket -3 kiló le is jött kardió nélkül. Próbálom így folytatni csak az a baj, hogy nagy evő vagyok.:D Utolsó kérdésem: "5-6g x testtömeg kg ch". A ch mit jelent?
2013. dec. 15. 17:30
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja a legfontosabbat kihagytam. Heti 4x edzek. Hétfő, szerda, péntek és szombat. Külön lábnapot is tartok. 4-5 sorozatokat csinálok + bemelegítések, 10-10-8-6(-6vagy4) ismétlésszámok. Minden nap hasazok és kb. összesen két órát vagyok lent a teremben.
2013. dec. 15. 17:35
 8/10 anonim ***** válasza:

A külön láb nap az okés, így is kell. A két óra edzés szerintem sok, 60-80 perc kemény edzés legyen, ennyibe bele kell férnie ha nincs kardio.

A ch az szénhidrát. Ha tömegelsz és vagy pl 90 kg, akkor kell 450 g ch. De ez összetett ch legyen, pl zab, rizs, sok zöldség. Gyors ch csak edzés után kell.

Diétában pedig mások az arányok, írtam is, és akkor nem kell edzés után sem gyors ch.

2013. dec. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Persze rizs minden nap megy, zöldségek is. A 2 órát tusolással meg öltözéssel együtt értettem a teremben. Köszönöm válaszaid most sok újat tanultam illetve kis erősítést, hogy jó irányba haladok.:)
2013. dec. 15. 18:06
 10/10 anonim ***** válasza:
ja, okés. Szívesen.:)
2013. dec. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!