Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha a fehérjét túllövöm akkor...

Ha a fehérjét túllövöm akkor zsirosodhatok? Mert úgy halottam hogy a feéhrjénél nem zsirosodok, csak a ch-nál.

Figyelt kérdés

2013. nov. 10. 21:24
1 2
 11/14 tap bela ***** válasza:

Tap bela feltuntetnéd a forrását ezeknek az erősen retardált tényeknek?



Maradjuk abban kedves akárki, ismeretlen, ha te ezt retardártnak tekinted, akkor nincs értelme köztünk bármilyen véleménycserének.

2013. nov. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Jó oké te higyjed ezt de attól a kérdezőnek ne adj szar tanácsot

Kérdező a fel nem használt aminosavakból glükoneugenezis révén ch-t àllít elő a szervezet amiből energia lesz ami a tobbi bevitt kaloriaval ha több annál mint amit elhasznalsz egy nap + az izomnovekedeshez kell akkor azokbol a kaloriakbol ugyanugy zsir lesz mint ha legalábbis kristálycukorból származnának. Ez teljesen tudományos tény. Így müködik a testünk. Ezzel vitatkozni olyan mint azt mondani hogy mondjuk ha zsírt eszel attól automatikusan zsíros leszel.

2013. nov. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 tap bela ***** válasza:

Sajnos nálad is olvasási problémák vannak. Mivel kezdtem a válaszadást a kérdezőnek?!?! Azzal, hogy visszakérdeztem,..... napi 600g fehérjét fogyaszt-e?!?! Nem hinném, mert az emberek 90%-nak a fehérjebevitele soha a büdös-életben nem fogja ezt a szintet elérni. Több szénhidrátot, cukrok fajtáját esszik, mint fehérjét. TEHÁT a TÚLZOTT fehérjebevitel és a MAGAS FEHÉRJEBEVITEL között igen nagy arányok vannak. Továbbá feltételezhető, hogy az illető az átlagtól eltérően nagyobb fizikális megterhelést ad a szervezetének (testépítő, erőemelő, stb.), tehát 2,0 -3,5 -4,0 g/ttkg/nap fehérjét fog meginni, megenni.



Nem kell fogyatékosnak, meg retardáltnak lenni, ahhoz a tény megállapításhoz, hogy alapvetően zsírraktározás indulhat be ha több kalóriát viszünk be, mint amit energiaként hasznosítanánk. Akár fehérjéből is. DE EZT A SZÉLSŐSÉGES TÚLZOTT fehérjebevitelt szerinted minden második ember megteszi?!!? Lassan a fehérjebevitelre nem lesz pénz, nem hogy túlzott fehérjebevitelről beszéljünk.


A VÁLASZOMBAN NAGYON RÖVIDEN LEVEZETTEM EGY MAGAS, NEM TÚLZOTT FEHÉRJEBEVITeL ESETÉN MI IS TÖRTÉNHET!!!!! Azt azért már ne hogy feltételezni kelljen, hogy van olyan őrült, aki leül, maga elé tolja az 5kg- os Myproteint, és 2-3 nap alatt letolja az egészet?!?!?!


Te egy rövidke mondattal


".....a fel nem használt aminosavakból glükoneugenezis révén ch-t àllít elő a szervezet amiből energia lesz ami a tobbi bevitt kaloriaval ha több annál mint amit elhasznalsz egy nap + az izomnovekedeshez kell akkor azokbol a kaloriakbol ugyanugy zsir lesz ....."


leegyszerűsítettél egy igen bonyolúlt folyamatot. ÉS A MONDATOD EZEN RÉSZÉVEL A LEGSZÉLSŐSÉGESEBB ÉLETHELYZETET VETÍTETTED KI, ÉS TETTÉL EGY MEGÁLLAPÍTÁST.



A glükoneogenezis vagy is a glükóz szintézise miből is indulhat be?!?! Tisztázzuk először ezt:

- zsírok glicerinjéből,

- fehérjék EGYES AMINOSAVAIBÓL (hogy értelmezd, kiemeltem nagy betükkel),

- izmok által termelt tejsavból.


A glükóz szintézise akkor indulhat be, ha mondjuk a máj glikogénraktárai kiürülnek.



Fenntebb nagy betűvel írtam, hogy egyes aminosavakból. Tehát már itt kezdődik az egyik tényező. Vajon az illető milyen fehérjét fogyaszt?!?! Erről már sok kérdés volt itt a gyakorin. Mindent jónak találnak, csak olcsó legyen, más nem igazán számít. (tápkiegre gondoltam) Az esszenciális aminok és a megfelelő mennyiségű nitrogén együtlétével kezdődik a szintetizálás. Tehát ha itt már az aminoprofil hibás, akkor a szintézis nem megfelelő.


Aztán a következő tényező, hogy ha túlzott a fehérje fogyasztás, és nincs meg az energia szükséglet, akkor az acetil koenzim már nem bomlik tovább így valóban zsírlerakódás képződik.


Aztán van egy olyan tényező, hogy kizárólag csak is a fehérjefogyasztást vizsgálni, és más körülményt nem figyelembe venni, mint (edzés intenzitás, genetika, a fehérje minősége, diéta, vagy tömegelés ténye, egészségi állapot (vese működés, stb.), béltraktus felszívódás képessége (tápanyag rodhadás, gázosodás, stb.) badarság.


És itt részemről a téma lezárva. Ebből csak megértett valamit, akit ez érdekel.

2013. nov. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

te ezt a zsírosodás dolgot kicsit túlbonyolitod.

Ha a kaloriaplusz nagyobb mint amennyi a szervezetnek szükséges izmot építeni akkor zsír rakódik az emberre. tök mindegy hogy ez most 3 g fehérjével és 6 g ch-val érjük el vagy pedig 2 g fehérjével és 7 g ch-val kb ugyanannyit fogunk zsirosodni (azért kb mert nem számoltam a ch forrás fehérjetartalmát pedig az is kaloria)

2 g fehérje fölé nem érdemess menni mert nem maradna hely elég ch-nak ami az edzeseink teljesitmenyet növelné ami ezáltal több izomhoz vezetne mig 3g fehérje semmivel sem jobb 2 g-nál valamint zsiroknak se maradna hely ami az optimalis hormonháztartást tartja fent

2013. nov. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!