Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ilyen ember hogy lehet orvos?...

Ilyen ember hogy lehet orvos? Meg egyáltalán, ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Kardiológusnál voltam és ott derült ki, hogy éppen túl vagyok edzve, de még a vizsgálat előtt kérdezte, hogy edzek-e valamit. Mondtam, hogy súlyzózom, aztán az EKG után mondta, hogy a bal kamrát túlterhelem, úgyhogy kicsit vegyek vissza a súlyokból (nem érzem soknak a súlyokat, na de amit mondott...). Nekem elég lenne 20 kg súly is, nem kell erőlködnöm (73kg vagyok), és hogy SZEDEK(!!)-e valamilyen tápkieget? Mondtam, hogy csak fehérjét meg ch-t keverek össze és azt iszom, erre mondta azt, hogy azt is hagyjam abba, mert csak felfújja az izmaimat és ha abbahagyom átalakul zsírrá... 18 vagyok, a nyáron dolgoztam meg amiket szoktam kapni zsebpénzt abból szoktam havonta összespórolni a kiegekre, kaját meg próbáltam úgy alakítani itthon végül sok sikerrel, hogy meglegyen a napi kajám jól (de persze csak tápkieggel együtt volt rendben). A végén ott kötött ki tehát, hogy 20kilóval edzek, ne egyek tápkiegeket mert elhízok tőle és még a vérnyomásom is magas lesz. Anyám persze bent volt és egyből beszart az egész család (ha szépen akarok fogalmazni is az egész család el van hízva, nem kissé) és jöttek a szövegek, hogy ugye mi megmondtuk, nem szabad csinálnod és azokat a szarokat meg nem eheted. A hajamat tépem ilyen emberektől, nem bírják felfogni, hogy az egyszerű kaja. Most komolyan, mi a fenét csináljak velük? Ha elkezdem nekik magyarázni a dolgokat nem értik meg, már nem egyszer nekiálltam, csak jönnek a dumák hogy szívbeteg leszek meg minden ha így folytatom, meg hogy ők nem azt mondják, hogy hagyjam abba az edzést csak kicsi súlyokkal edzek mert még azokat is elviszik a háztól meg ilyen szövegek jönnek... Idén érettségizem utána szeretnék minél előbb önálló lenni, de ez az 1 év még katasztrofálisabb lesz akkor velük, mint eddig. Most éppen úgy állok a dologgal, hogy inkább nem fogok edzeni semmit aztán szépen elhízok nekik én is, aztán büszkék lehetnek rá, hogy az egész család dagadt (hajlamos vagyok én is a hízásra, épp ez a gond, hogy tömegelni kezdtem és már jött is fel rám, persze jött zsír is, tavasz elején szoktam kezdeni szálkásítani, de súlyzózás nélkül nem sok értelmét látom a futásnak...) 18F

2013. okt. 28. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:

pitvari fibrillizáció, kamrai megerőltetés, és enyhe billentyűzavar is előfordulhat intenzív fizikai munkától, de testedzéstől is...bármilyen formától...erre van a fizikai test, alkalmazkodik hozzá ha tud, ha nem akkor van a radikálisabb megoldás, gyógyszerek, vagy teljes életmód váltás.

sok ilyen vizsgálaton voltam...meg erről sokat is tanultam iskolában.

a szívben a bal kamra a legvastagabb, falát tekintve, és ha kezdődő billentyű zavarod van, akkor innen indul ki.

a kardiológusok többsége azért szereti rámondani azt, amit nálad is, mert ha fizikai mozgás nélkül ennek a kamrának a vastagsága megnő, akkor az viszont súlyos szívkárosodás kezdődő jele.

nos emberkénk, valszeg nem sok sportoló szívet vizsgált...vagy tök h lye a szakmájához, még akkor is ha netán a 60 években elvégzett egy ilyen iskolát, csak a korral nem tartja a lépést.

2013. okt. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

LOL :D Ilyen az, amikor az okos enged, és a hülyék uralkodnak. De hogy orvos ilyet mondjon, hogy felfújt izom, és átalakul zsírrá... én, ha lehet, kérnék tőle bizonyítékokat, mondván egy másik orvos azt mondta erre, hogy marhaság, és hogy ugyanmár, miért higgyek el valamiért, csak mert fehér köpenyes mondja. Aztat bárki felvehesse.


A kedves kiccalád ellen meg javaslok valami sajátsúlyos edzést, ott nem jelez a súlyzóriasztójuk, meg azért szálkásíts/szintentarts, valahogy húzd ki, amíg el nem kerülsz onnan.

2013. okt. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hát ez az hogy kb olyan 50-60 közötti a doktornő, kiskorom óta járok hozzá mert szívzörejem volt, de már elmúlt, csak hogy eddig az EKG-m mindig jó volt, csak most kicsit más volt, hát keresgettem neten és ott volt ugye túledzésnél ez az abnormális t-hullám, hát ez az... szóval lehet, hogy ért a szakmájához, csak a mai dolgokhoz már nem igazán, engem is ez a felfújt izmos meg zsíros dolga akasztott ki, de úgy teljesen, aztán meg hogy azóta naponta kell itthon hallgatom a szarságaikat... ez a saját testsúlyos dolog meg olyan, hogy egy időben csináltam, de messze nem fáraszt le meg nem is igazán tetszik a dolog, látványos meg minden, de előrébb nem nagyon jutok vele... azon gondolkodom, hogy majd csak futni járok meg bicajozok de el nem szabadulok itthonról 1,5-2 éven belül az biztos szerintem (sajnos). 3 hónap múlva kell bennem egy kontrollra, ott minden bizonnyal rendben lesz az EKG-m, de az itthoni szarságokat akkor is hallgathatom majd, és ez az egészben a legfelb*szósabb dolog... mondtam én nekik, hogy akkor nem fogok tápkiegeket venni, csak akkor legyen annyi kaja meg olyan, amire szükségem van, erre persze megintcsak az a válasz, hogy minek akarok én izmos lenni. hát egy kissé sok ez nekem...
2013. okt. 28. 21:39
 4/5 Szergej55 ***** válasza:
Ez egy idióta, de ne hidd, hogy az egyetlen hülye orvos. A legtöbb szakmabelinek halvány dunsztja sincs a normális sportról és táplálkozásról, náluk ez kimerül az egyél főzeléket és egyéb szövegekben. Akkora baromságot mondott, hogy már a harmadik sortól nem bírtam tovább olvasni, a lényeg az, hogy ne figyelj az elhangzottakra. Nagyon becsüld meg azt az orvost, aki normális.
2013. okt. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg ilyen eset van, hogy az orvos nem ért lényegében a szakterületéhez.

Egyik naturál testépítő versenyző baleseti sebész ismerősöm mondta, hogy mikor bent issza meg a fehérjét a kollégák körében elkezdenek pampogni, hogy nem itt kéne kokszolni. XD

Még egy onkológus is mondta neki, (pedig egy rákosokkal foglakozó orvosnak tényleg tudnia kéne, hogy mik a roboráló eszközök).


Nekem egy idős szemész mondta, mikor megállapított -0,5 dioptriát (tehát a legkisebb látási eltérés) hogy hagyjam abba súlyzós edzést, mert a testépítés olyan növekedési hormon kibocsátást okoz, hogy tönkreteszi az ember szemét. :D Megjegyzem jó esetben végzek heti 2x kiegészítő súlyzós edzést küzdősport mellé.

Szegény pro testépítők akik brutális dózisokat nyomnak, már az orrukig sem látnak...

2013. okt. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!