Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kreatin foszfát+ kreatin akg...

Kreatin foszfát+ kreatin akg (maradt még májusból), érdmes a kettőt együtt szedni?

Figyelt kérdés
Például 2x5gramm foszfát és 3-5 gramm akg, a foszfátot akarom majd mostanában beszerezni :) Előre is köszönöm a véleményeket.
2013. okt. 28. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Inkább becsócsálnám magában az akg-t és utána a későbbiekben csinálnék egy normális monohidrát kúrát.

Csak a szerény véleményem, de hiába jönnek ki ezek a finomított és különféle új kreatin termékek, egyik sem ér fel a monóval. Próbálják a kreatin molekulát összekapcsolni mindenféle más anyaggal pl a foszfát vagy citrát, bízva abban hogy kevésbé bomlik meg, illetve erősítik a kreatin felszívódását és sok egyéb okos dolog...

Csak drágábbak, de nem jobbak a monónál!

2013. okt. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem monohidrát egyáltalán nem vált be :) foszfátot régebben használtam, az bejött, éhesebb is voltam(hardgainer vagyok), most nyáron monot próbáltam és semmit nem híztam pedig minden megvolt, mert ugye a kreatin csak harmadlagos..az edzés evés után.
2013. okt. 29. 09:04
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes a következőt átolvasni:


"Szinte minden kreatin készítmény monohidrátot tartalmaz, és a tanulmányok legnagyobb része ennek hatásosságát bizonyította. A kreatin-foszfát hátránya az, hogy arányosan kevesebb kreatinmolekula mennyiséget tartalmaz, mint a monohidrát, valamint a foszfáttal való kötésben a felszívódás gátolt. Tehát hiába van kreatin-foszfátra szükség a sejtben, ennek növelése nem a kreatinfoszfát szedésével érhető el. Pont olyan ez, mint a proteinek esetében. A szervezet először kénytelen lebontani az elfogyasztott fehérjék hosszú aminosav láncait, hogy azok felszívódhassanak és az alkalmazási helyükre jussanak, ahol a szervezet újra fel kell hogy építse őket. Ez a jelenség a szájon át fogyasztott tápanyagok esetében kikerülhetetlen, az emésztőrendszer szinte mindent átalakít, hiába van esetleg az már a megfelelő formaban. Ennek kiküszöbölésére alkalmazzák az injekciós, vagy infúziós bejuttatási módszereket, de nyilván ez csak klinikai körülmények mellett alkalmazható. A továbbiakban a kreatin megnevezés alatt a kreatin-monohidrátot értjük."


Forrás: [link]

2013. nov. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!