Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tanácsokat szeretnék zsirfeles...

Tanácsokat szeretnék zsirfelesleg eltüntésével kapcsolatban illetve hogy milyen szerek jok nönek izmositania szálkásitania magát?!

Figyelt kérdés
hello pár hét alatt eléggé meghiztam pontosabban a sulyom ugyanaz de sokkal több a zsir hasamon fenék stb.21 éves vagyok 165 cm sulyom 47 48 49kg között mozog de most eldöntöttem hogy ledolgozom a zsirt ami eléggé zavar.kérlek segitsetek mit szedjek hogy vettem tablettát ami régebben bevált és elvette az étvágyam mivel eléggé szeretem a csokikat chipset stb.:D mozgok tornázom de ugy gondolom edzés után jo lenne protein vagy valami hasonlo amivel szálkásithatok kicsit izmosithatok hiszen nem csak a zsirt szeretném ledobni hanem egy kis izmot is felszedni de pontosabban inkabb szalkasitani mivel a tömegemet nem szeretném növelni. ezzel kapcsolatban várok hasznos tanácsokat ötleteket illetve hogy a proteint szedhetem e lány létemre..várom a válaszokat köszönöm

2013. okt. 19. 03:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A tablettákat felejtsd el! A proteint pedig nem "szedni" kell, mint valami gyógyszert, mivel az ugyanolyan élelmiszer mint bármi más. Természetesen lány létedre is ihatsz fehérjét!


A táplálkozásról annyit, hogy felejtsd el a kenyeret, meg mindenféle péksüteményt, a burgonyát, a kukoricát, és egyáltalán minden szénhidrátos szemetet. Az már alap, hogy csokit, chipset nem eszünk, üdítőt nem iszunk.

Szénhidrátforrásnak jó lesz a rizs, de csínján kell azzal is bánni! Kezdetnek menjen napi három gramm szénhidrát / testsúlykilogramm, vagyis összesen 144 g ch. Ezt fokozatosan lehet csökkentei 2g/testsúlykilogrammra.

A fehérje is legyen minimum napi 2g/testsúlykilogramm, de lehet 2.5 is.

Az alábbiakat kéne fogyasztanod; húsok, hal, tojás, zöldség, egy kevés rizs, és nagyon kevés gyümölcs.

Szükséged lenne még vitaminra, és valamilyen tejsavófehérjére, utóbbit közvetlenül edzés után kell inni!

Fogyásnál az a normális ha heti 0.5-1kg-ot fogysz, ha ennél többet fogysz akkor az izomból is megy, úgyhogy emelni kell a kalóriabevitelt, ha kevesebbet, akkor tovább kell csökkenteni a szénhidrátbevitelt.


Az edzésről annyit, hogy heti három aerob és három teljes testes súlyzós edzésre lenne szükséged, a kettő váltakozna; hétfő: aerob, kedd: súlyzós, szerda: aerob és agy tovább szombatig, vasárnap pihenőnap.


Az aerob edzés lehet tempós gyaloglás/kocogás, szobabiciklizés, ellipszistréner stb... A lényeg az, hogy monoton módon kell csinálni, ugyanabban a tempóban, megállás nélkül egy óráig, úgy hogy a pulzusod egy kicsivel 130 alatt legyen!


A súlyzós edzésnél minden (fontosabb) izomcsoportra kell csinálni egy gyakorlatot három sorozattal.

Csináld például ezt;


1. Bemelegítés: 5-10 perc szobabiciklizés

2. Comb: 3x10 Guggolás

3. Törzs: 3x10 Felhúzás

4. Hát: 3x10 Lehúzás csigán mellkashoz széles fogással

5. Mell: 3x10 Tárogatás

6. Váll: 3x10 Oldalemelés

7. Vádli: 3x20 Álló vádligépen

8. Has: 3xamennyit tudsz: Hasprés

9. Nyújtás

2013. okt. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Fogyókura Forte Nekem bejött.
2013. okt. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
kérdező, hallgass az első válaszolóra, mindent jól leírt.
2013. okt. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne a mérleg legyen a mérvadó, hanem a tükör! Azaz tökmindegy, hány kiló vagy, ha jól nézel ki. Ezért nem vagyok benne biztos, hogy feltétlenül a szálkásítással kéne kezdeni.


Legyen étrend ugye, ami célnak megfelelő, kiegészítőkből például nézz utána a Myproteinnek, étvágycsökkentőket meg felesleges használni.

2013. okt. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszokat igen nehéz lesz megvonni magamtol ezeket a dolgokat eddig nem nagyon küzködtem sulyproblmakkal bármit is ettem meg igaz most se az a probléma hanem a has és tunnyadt test :D megprobálok eljárni konditerembe nem minden nap fogok tudni de amikor lehet megyek.nem a szálkásitás lenne az elsö dolog amit szeretnék hanem hogy lemenjen a felesleg fenékröl hasrol combrol majd ha már elégedett vagyok akkor szeretném h kicsit szálkásabb legyen. régebben szedtem ezt a gyogyszert amit most is külföldön élek nemtudom otthon kaphatoe 14 days acai berry a neve.miután beszedtem egyáltalán nem kivántam többé az édességet és semmi más szemetet se most is az a baj hogy éjszakára jön rám az ehetnék ugye amit pont nem lenne szabad majd szépen lefekszek az pedig cska rakodik rám mert semmit nem mozgok

megprobalom megfogadni az elsö válaszolo tanácsait nagyon szépen köszönöm rajta leszek remélem sikerülni fog

2013. okt. 19. 19:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!