Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A fekvenyomás tényleg függ a...

A fekvenyomás tényleg függ a testsúlytól?

Figyelt kérdés
Nagyon gyengének érzem magam,főleg fekvenyomásban.De pl.bicepszben egykezessel már megy 12-14 kilóval is.De pl.fekvenyomásban nagyon gyenge vagyok,40 kilóval szériázok.Lehet ez,azért mert csak 162 centi vagyok és 55 kiló?Amúgy 96 centis mellbőségem van és nem vagyok zsíros.

2013. okt. 12. 22:30
 1/7 Sowilo ***** válasza:
Még sovány vagy. Egyél és eddz rendesen, majd lesz ez jobb is idővel. Valami azt súgja, nem rég kezdted.
2013. okt. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az erőgyakorlatok (mind a 3) erős mentális felkészültséget követel. Nem elég erőben, agyban is ott kell lenni. A fekvenyomásnál rád eshet, összenyomhat a súly rúddal együtt. A guggolásnál lent maradsz, alig bírsz kikászálódni a súly alól és lehet még a térded is rendesen befájdul. Az elemelésnél meg nincs baleset veszélyesebb gyakorlat még gondos bemelegítés és pontos kivitelezés mellett sem.

Ezért megy jobban ha állnak mögötted. Biztonságot nyújt. És persze a bizonyítási vágy is ott motoszkál, de ez esetben az nem kiváltképp lényeges.

A fekvenyomásnál ráadásul kontroll alatt kell tartani a rudat, továbbá meg kell tanulni erőlködni! Szerintem egy jó fél év-1 év kell ,mire az ember eljut oda, hogy stabilan le-fel bírja járatni a rudat, súlytól "független", valamint ki képes hozni magából a "maximumot".

Amúgy oly mértékben függ a fekvenyomás például a testsúlytól, hogy ha a testsúly *2 megvan akkor elég durva vagy már. Legalábbis amatőr szinten mindenképp.

2013. okt. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2 testsúlyod*2vel szériázni vagy belenyomni?:) Szerintem jó lesz az idővel, fél éve énis ott tartottam, most 70el szériázok, bicepsz 20! Hajrá
2013. okt. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi.Első,az a "nem rég",az mennyinek számít?AMúgy egy átlagemberéhez képest,aki nem kondizik ez mennyire számít jónak?Az kimaradt,hogy 15 éves vagyok.
2013. okt. 12. 22:57
 5/7 anonim válasza:
szia én 165cm magas vagyok és 52 kg és 70kgbe nyomok fekve 4 et eleinte énis 50 el szórakoztam de aztán egyik haverom mutatot egy ujfajta edzést amivel 100kgbe is nyomtam csak anyi hogy nem kell teljesen le engedni ezzel szoksz a nagy sulyokhoz utána már hidel megfogsz lepödni hogy mien könyünek tünek a nagy sulyok persze 100ba nem megy szabályosan hogy teljesen le engedem csak ugy hogy félig de már 85kgbe 1 bele megy szabályosan amióta így edzem szerintem próbáld ki :)
2013. okt. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 olyan súly kell amiből 8-10 ism megy szabályosan..ha rövidet nyomsz az nem szabályos :)
2013. okt. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem te még nagyon ne erőltesd a nagy súlyokat 15 évesen.Akkora súlyt pakolj fel amivel 12 ismétlést meg tudsz csinálni.Az erő az majd jön szép lassan az évek folyamán ha rendesen és rendszeresen edzel.
2013. okt. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!