Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Megsérült a rotátorköpeny?...

Megsérült a rotátorköpeny? Vagy mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

Üdv nektek!

Körül-belül 2 éve kezdtem el teljesen kezdő szinten testépítéssel foglalkozni, eleinte nem igazán értettem hozzá, segítséget nem kértem senkitől sem, már csak dacból sem, nem koncentráltam az adott izomcsoportra, csak rángattam a súlyokat sokszor lendülettel ment ki az a bizonyos mozgástartomány. Akkor történt az, hogy a jobb vállam meghúzodott, nem igazán emlékszem már melyik gyakorlatnál jött ki, szerintem az öltözőben vettem észre. Akkor másfél hetet pihennem kellett, mert belenyilalt a fájdalom a vállamon át a tricepszemig le, nagyon rossz volt, csak akkor nem fájt, ha a karom a testem mellett elengedett állapotban volt. Akkor kenegettem voltaren dolo krémmel meg fastum géllel, borogattam, átmozgattam, szépen lassan elmúlt, utána kezdtem el normálisan edzeni odafigyelni mindenre. Akkor rengetet nőttem, csak ahogy befejeztem az iskolát elkezdtem dolgozni nem maradt időm edzeni, nem rég megint belekezdtem, de egyik nap éjszaka arra ébredtem, hogy kegyetlenül fáj a jobb vállam, és pont úgy ahogy 2 évvel ezelőtt, ugyanaz a fájdalom, ugyanazon a ponton. Nem tudom most mitől jött ki, megint fáj hogyha mozgatom, de a pláne az benne, hogy nem is csinálok valami nagy edzéseket a munka mellett, és mégis álmomban jött, talán a elfeküdtem, bár végülis attól még nem kéne hogy előjöjjön megint ez az évekkel ezelőtti fájdalom.


Orvoshoz fogok menni jővő héten, sajnos most még dolgozom, 2 napja kezdett el fájni, azóta pihentetem ahogy tudom, de jővő hét keddtől jövök szabira, akkor megyek az orvoshoz, viszont kíváncsi lennék addig is a ti véleményetekre?

Mitől fájhat ennyire? A rotátorköppeny sérült meg annak idején szerintem, de most megint kijött valamitől? Tudom így látatlanba nem nehéz erre bármit is mondani, de ha van tippetek írjátok már meg. Majd az orvos úgyis megmondja mi lesz, de kíváncsi vagyok rá ki mit gondol és kinek volt már hasonló tapasztalata?

Egyébként az orvos hová fogja írni a beutalót? A kórházon belül hol csinálnak ezzel valamit? És mennyi idő mire lesz ebben eredmény? Néha annyira fáj, hogy már fájdalom csillapítót kell bevennem.

Üdv nektek, 21/F


2013. okt. 5. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:

én anno ráestem foci közben a vállamra, 1 hétig mozgatni nem bírtam a kezem. pihentettem, gondoltam elmúlik.

nem múlt, 2 hónappal később elmentem a háziorvosomhoz, ő beutalt ortopédiára, ott kaptam gyulladáscsökkentőt, meg krémet, de lófaszt ért...


mi segített végül?

fegyencedzés.

kiegészítve a második kötetből a csavarással.

teljesen elmúlt a fájdalmam.


ha nem akarod elkezdeni, legalább a csavarást csináld a második kötetből, napi kb fél perc, és csodát tesz

2013. okt. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
tesztoszteron.hu váll megmentése cikkek!!!
2013. okt. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Sinead ***** válasza:
Nekem tavaly télen volt hasonló gondom. Elég vékonyan öltözködtem, és megfáztam rendesen. Egyik nap hazafelé sétálva azt vettem észre, hogy szúr a bal vállam, és mozgatni is alig bírom. Ezt az amúgy is erős fájdalmat levegővétel még jobban fokozta. Másnap dokihoz mentem, adott beutalót, mentem a röntgenre. Semmi bajom. Kiderítette a doki, hogy a tüdőcsúcs éppen ott van ahol nekem fáj, és ott a probléma forrása. Adott valami bogyót, és kb 1 hét alatt elmúlt a dolog.
2013. okt. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!