Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ezt így jól csinálom?

Ezt így jól csinálom?

Figyelt kérdés
Igazából ma kezdtem el a szálkásítást, talán 25% körüli testzsírszázalékom van, tehát egy "kicsit" testes vagyok, minden este eljárok futni ( ezt eddig is megtettem ) illetve járok heti 3szor flabélosra ( nem tudom, hogy mennyire segít barátnőmmel járok el ) és heti 5 box edzés, étrendet most próbálgatom alakítani, de egy pár tanácsot vagy akár étrendet írhatnátok nekem :) nagyon megköszönönném :) szerintetek 2év alatt menni fog a 6% testzsírszázalék?

2013. okt. 3. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Szálkásító diéta kell, heti minimum 3-4 aerob edzés, pl a kocogás jó lesz. A flabélost hagyd a picsbe. Helyette súlyzós edzés legyen még.
2013. okt. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szálkásító étrend kellene, erre keress rá nyugodtan, a builder oldala jó lesz.


A flabélost nyugodtan cseréld le súlyzós edzésre. A heti 4x-i aerob edzés már jó, ha mellé megy még 3-4 súlyzós, akkor halkan azt mondanám, hogy ennyi talán elég is, felesleges több, örülj, hogy ennyi szabadidőd van.

Nem is fog kelleni két év ahhoz, hogy lefogyj, de a 6% nőknek azt kell hogy mondjam, hogy naturálban kb. elképzelhetetlen, és tarthatatlan volna, de ne búsulj, ez azt jelenti, hogy nem is kell ilyen messzire menned a célodért: 15 körül már abszolút jól fogsz kinézni (most sem lehetsz kövér)aztán majd eldöntöd, hogy akarsz-e tovább szálkásítani, de ahhoz nagyon oda kell majd magad tenni a szálkásító diétához.

2013. okt. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2013. okt. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
az aerob edzésnek mondjuk ez az első 5 kilométerem nevű edzés megteszi? :) ( [link] ) illetve a súlyzós edzésnél milyen gyakorlatokat kéne csinálnom?
2013. okt. 4. 15:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát ez az első öt km-em program ez azoknak szól, akik szeretnének elkezdeni futni.

Neked aerob edzés kéne, ami egy monoton mozgásforma, vagyis folyamatosan ugyanolyan tempóban biciklizel, gyalogolsz/kocogsz, elipszis trénerezel, úgy hogy a pulzusod valamivel 130 alatt maradjon.

Ebből kellene legalább heti három óra, de sokkal több is mehet, akár minden reggel is csinálhatod.


Súlyzózni azért kell, hogy az izmaidat stimuláld, így a szervezeted "érezze", hogy azokra szükség van, és ne azokat akarja lebontani, hanem a zsírt.


Heti három teljes testes súlyzós edzésre van szükséged, úgy hogy minden súlyzós edzés között legyen egy nap pihenő vagy másfajta mozgás, például aerob edzés.


Így néz ki egy teljes testes edzés;


Bemelegítés: 5-10 perc szobabiciklizés + gimnasztikai gyakorlatok

1. Comb: 3X10 Guggolás

2. Törzs: 3X10 Felhúzás

3. Hát: 3X10 Húzódzkodás*

4. Mell: 3X10 Fekvenyomás

5. Váll: 3X10 Oldalemelés

6. Tricepsz: 3X10 Tolódzkodás feltámasztott lábbal

7. Bicepsz: 3x10 Bicepszhajlítás állva egyenes rúddal

8. Vádli: 3X20 Álló vádlizás

9. Has: 3Xamennyit tudsz: hasprés

Nyújtás


*Gondolom, hogy kezdőként, túlsúllyal nem igen tudsz húzódzkodni, ezért kiválthatod ezt a gyakorlatot a csigán lehúzás mellkashoz széles fogással. De majd később el kell kezdeni gyakorolni a húzódzkodást!


Az meg egyértelmű, hogy ez már nem fér össze a 3 flabélos és 5 box edzéssel.


Még egyértelműbb, hogy nagyon nem az edzésen fog múlni a dolog, hanem a kaján!

2013. okt. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lehet sikerül beállítanom az étrendem :) szerintetek? :) 3-4 óránként eszek reggeli : müzli, majd 3 óra múlva alma sajttal, majd megint 3 óra múlva ebéd :) ilyen kis darabokra vágom fel a csirkemellet egy kis fűszerrel és salátával, most vacsorára pedig 2 tojásból tojásrántotta sajttal :) eközben próbálok nagyon sokat inni, mivel azt hallottam, hogy napi 7,5 liter víz is nagyon hatékony, hogyha nem egyszerre isszuk meg :) vélemény? :) vagy szerintetek ez így jó? :)
2013. okt. 9. 19:56
 7/7 anonim ***** válasza:
A müzlit leszámítva jó.
2013. okt. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!