Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez később milyen formában...

Ez később milyen formában jelenik meg?

Figyelt kérdés
tehát én 14 éves korom óta egész pontosan 2012 október eleje fele kezdtem el konditerembe járni, azaz jövö honapban lesz 1 éve és azalatt az 1 év alatt nem sokat jártam igaz de ha figyelek a kajára meg heti 3-4 szer járok le edzeni akkor mennyi idő mulva látszik meg látványosabban? vagy ez ugy van hogy ilyen fiatalon nem látszik még annyira mert még fejlődőben vagyok? és elképzelhető hogy valakinek késöbb látszik meg (gyors izomnövekedés egyszerre) tehát hogy a 1-2 éves edzés közben még nem igen látszik de majd ugy fog látszani hogy hirtelen vesszük észre, hogy hoppá akkor? légyszi fontos

2013. szept. 25. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Már pár hónap alatt is látszik. Hirtelen nem ugrik rád több kiló izom, az nem olyan, hogy hoppá.;)
2013. szept. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
és ha én pl. lehet hogy hülyeség volt de ma is mer ugye mentem emeltem a sulyokon 5 kg-val de 2 hete is emeltem de akkor meg volt hogy egyik gyakorlatnál 10 et másiknál öt tehát ha igy edzek (megjegyzem birom is nem tudom hogyan xD) akkor milyen lesz a fejlődés?
2013. szept. 25. 21:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja jól táplálkozol, jól edzel és eleget alszol, akkor szükségszerűen fejlődnöd KELL! 15 évesen is.

Szóval szerintem a három dolog közül valami nem stimmel.


Táplálkozás: Azt írod, hogy figyelsz rá. Csak azt nem tudom, hogy ez pontosan mit jelent!? Kiszámolt étrended van, amit következetesen betartasz?

Edzés: Nem szeretnék általánosítani de sok 15 éves csak bohóckodik a csigákkal, hetente háromszor edz karra, lábra egyáltalán semmit nem csinál. Alapgyakorlatok közül csak a fekvenyomást ismeri.

Guggolás és felhúzás a két legfontosabb gyakorlat. Ezeknek minden (ép és egészséges) ember edzésprogramjában szerepelniük kell. Nem szabad kihagyni őket, minden héten csinálni kell, nyugodtan mehet 5 sorozat belőlük.

Felsőtestre a húzások és a nyomások a fontosak, nem az izolációs gyakorlatok. Sokaknak nem is kéne külön karra edzeniük meg a húzásoktól erősödik a bicepszük és az alkarjuk, a nyomásoktól meg a tricepszük.

Ha csak heti háromszor edzel akkor is a láb mindig külön napon legyen. Például:H: Váll-kar; Sz: Láb;P: Hát-mell vagy; H: Hát-bicepsz-alkar; Sz: Láb; P: Mell-váll-tricepsz vagy; H: Hát-váll; Sz: Láb;P: Mell-kar.

A maradék napon ha sovány vagy akkor pihensz és zabálsz, ha zsírosabb vagy akkor aerobozol.

Ha így vagy hasonlóan csinálod, akkor az edzésedben nem lehet a hiba.

Alvás: Ez a legegyszerűbb; aludj minden éjszaka legalább kilenc órát, ha pedig lehetőséged van rá, akkor napközben is szundíts egy kicsit.


Szerintem biológiailag kizárt, hogy ne fejlődnél ha ezt a három dolgot betartod.

2013. szept. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!