Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ezt, hogy is kell pontosan...

Ezt, hogy is kell pontosan értelmezni? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Szervusz kedves válaszoló! A kérdésem azzal kapcsolatos, hogy a fehérje szükséglettel kapcsolatban olvastam már nem egy darab cikket, és ahhoz kapcsolódnék most, hogy akkor, hogyis értelmezzem ezt a szekciót.


Tehát van egy ember, aki tegyük fel 80 kiló szín izom, és a normális izom-zsírarány fenntartásához megfelelő szénhidrát-fehérje-zsíradék arány szüksége is megvan már. Idáig értem tökéletesen a képet. Na, de a második szekciónál jön ki nálam a bibi. Írják, hogy ennek a 80 kilós embernek az esetében 120-130 gramm tiszta fehérje kell, hogy az izmai megfelelően működjenek, és fejlődjenek.


Na most a saját értelmezésem szerint, akkor mondjuk úgy, hogyha a tányéromra ráhelyezek 120-130 grammnyi csirkemellet a 80 kilós embernek. Ez már vígan fedezi a napi fehérje szükségletét ennek az egy 80 kilós embernek? Vagyis, akkor azért, hogy az izmai is megmaradjanak, és normális legyen minden szinten a szervezete. Akkor nem kell 1-2 kiló csirkemellet betolnia naponta, ami mondjuk úgy, hogy "veszendőbe" megy? Hanem csak ezt a 120-130 grammnyi húst eszi meg persze egyéb körettel, és még sok olyan dologgal, ami nem borítja fel a normális izom-zsír arányt. Hanem fenntartja azt.


Köszönöm előre a normális válaszokat.



2013. szept. 24. 02:21
 1/7 A kérdező kommentje:

Ez még kimaradt. :)


Tegyük fel, akkor, hogy ennél a 120-130 grammnyi fehérje lefedéséhez elég példának okáért a csirke helyett a pulyka, a hal, a sajt, a virsli, és a parizer? Mert tegyük fel ez a 80 kilós emberke ilyeneket is eszik mértékkel... Erről mi a vélemény?

2013. szept. 24. 02:23
 2/7 anonim ***** válasza:
2g x ttkg fehérje kell, azaz a 80 kilós embernek 160g. 100g csirkemellben van 24g fehérje. Mindig mindent nyersen mérünk és számolunk. Tehát kb 660g csirkemellet kell megsütni és bekajálni naponta. De ugye másból is megy fehérje, pl tojásból, túróból, így nem kell ennyi hús.
2013. szept. 24. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Parizer, virsli pedig nem jó, azt szemétből csinálják kb, ami még nem kutyakajának megy, szinte 0 fehérje van benne a zsírhoz képest.
2013. szept. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jól mondják az előttem lévők. Még annyit hozzáfűznék, hogy a sajt nem fehérjeforrás, nézd meg a címkéjét kb 50%-a zsír ha csak nem light aminek a 10%-a ráadásul emellett pedig van kb 5%-os fehérje tartalma, egyedül a light cottage cheese ami jó a sajtok közül ezt lefekvés előtt jó enni ennek 12%-a fehérje és csak 2%-a zsír tartalma 100g-ban.
2013. szept. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most már értem az egész logikát. :)
2013. szept. 26. 10:39
 6/7 anonim ***** válasza:
A Tappista light nem rossz, 10 gramm zsír mellett, 32 gramm fehérjét tartalmaz, persze nem arra építve az étrendet, de tömegelés alatt néha belefér.
2013. szept. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Magam az a helyzet, hogy csirke mellett pulykát, halat, és sajtot fogyasztok. Praizer, és virsli csak, akkor, ha más nincs... Mozzarellát szoktam különösképpen meg Camambertet, és mégsem hízok tőle. Mondjuk minden étkezés nálam más-más fogást takar. :)
2013. szept. 29. 05:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!