Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés előtti étkezésnél...

Edzés előtti étkezésnél mennyi szénhidrát kell?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy egy-másfél órával előbb kell enni, ezzel tisztában vagyok, de azt hallottam hogy ebben az adag kajában 15g fehérje is elég. na és szénhidrátból mennyit?

2013. szept. 17. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Az edzés előtti étkezés az az a kategória ami teljesen egyedülálló személyenként hogy mi működik legjobban. Ki kell kisérletezni. Van akinek az a jó ha éhgyomorra edz, van akinek az hogy nyers gyümölcsöket tol be. Van akinek az hogy hùst eszik olivaolajjal/olajos magvakkal ès salàtàval, valaki úgy tudja a legjobbat edzeni hogy megeszik egy bigmac mcmenü pluszt elötte. Kisèrletezd ki hogy te hogy tudod a lwgnagyobb teljesítmènyt nyújtani edzèsen ès egyèl aszerint
2013. szept. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én pl a napi ch mennyiséget elosztom kb egyenlő mennyiségre, így az edzés előtti is minimum 40-50g ch és 20-25g fehérje megy húsból.
2013. szept. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem edzés előtt kicsivel több megy, mint a többi étkezésnél, de ez teljesen mindegy. Fehérje miért 15 gramm? Ezt tudnád indokolni?
2013. szept. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért 15g itt a gyakorin írta egy válaszoló hogy annyit elég edzés előtt enni, de a szénhidrátról egy szó sem esett, ezért kérdezem meg, hogy abból is csak ilyen kevés mennyiség kell-e.


De ha annyit eszek mint egy sima étkezésnél a nap bármely pontjában akkor fel tud szívódni rendesen a tejsavó? Mert mozgás közben az emésztés lelassul.

2013. szept. 17. 18:53
 5/9 anonim ***** válasza:
Én annyit eszek és edzés után persze, hogy felszívódik a tejsavó. De ez egyéni, ki hogy érzi.
2013. szept. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, jobb 20-25 grammot edzés előtt is bevinni, mert van másfél órád edzésig, majd az edzés is legalább 1 óra, ráadásul izomsérülések is keletkeznek.
2013. szept. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
így van.:)
2013. szept. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Honnan tudjátok hogy az a mennyiség nem-e túl sok vagy túl kevés?
2013. szept. 17. 19:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez egy olyan dolog amin egyàltalàn nem kell aggódni. És nincs is èrtelme aggódni. Ha te jobban tudnál úgy edzeni hogy kevés fehérje megy be akkor ne egyél sokat. Ennyi. Edzés elött azt kell enni és akkor amivel a legnagyobb teljesítményt tudod leadni.
2013. szept. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!