Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi fehérjeport kell és...

Mennyi fehérjeport kell és érdemes edzés után fogyasztani?

Figyelt kérdés

Rengeteg külföldi oldalon csak azt lehet olvasni, hogy 30-35 grammnál többet nem tud beépíteni "egy adagban" a szervezet - legyen szó akár egy profi atlétáról, aki napi szinten sportol több órát; vagy egy hobbi testépítőről. Még a 130 kiló tömörizom behemót profi testépítőknek sem ajánlanak többet...


Ebben mennyi igazság van?


Mennyit tud valójában beépíteni a szervezet egy kiadós, intenzív edzés után? Ez biztos függ a megedzett izomcsoporttól is, de nagyjából mennyi a szükséges mennyiség? Hogy lehet ezt kiszámítani?


Tisztán a fehérje mennyisége érdekelne, edzés utáni turmixból.



2013. aug. 24. 23:10
 1/5 anonim válasza:
89%
Hát én 2 adagot iszok, (40-45g fehérje), de szerintem ezt azalapján döntsd el, hogy mikor tudsz enni rá.. ha 15-20perc múlva már megy a husi akkor szerintem elég 1 kanál is (20-25g).. + ha anyagilag nem vagy olyan jó helyzetbe akkor is inkább 1 kanalat javaslok
2013. aug. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elmesélted, hogy te mennyit szedsz, fingom sincs arról, ki vagy, nemhogy arról, hogy mióta fejlődsz így, ilyen mennyiséggel.


Én tudom, hogy az anyagi helyzetem mit enged meg és mit nem.


K**rva értelmes válasz volt, elmehetnél dietetikus - személyi edzőnek, komolyan mondom.

2013. aug. 24. 23:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Edzés után testtömeg x 0,5g fehérjemennyiség kell. Tehát pl, ha vagy 70kiló, akkor neked egyből edzés után kell 35g fehérje. De mivel a fehérjekészítményed nem 100%-ban tartalmaz fehérjét, így ezzel is számolni kell. Tehát egy 80%-os proteinkészítményből kb 45g-ot kell kimérni, hogy 35g fehérjéhez juss.
2013. aug. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, szerinted itt kötelesek neked válaszolni? Az első csak leírta amit gondol, nem kell keménykedni... Ez egy névtelen oldal, senki nem tudja, hogy fejlődik a másik, ki a másik! Plusz az hogy valaki mennyit fejlődik, egyáltalán nem az edzés utáni fehérje mennyiségén múlik, az kb 5%!
2013. aug. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

A megnyilvánulásaid alapján a szteroidmennyiséget is kontrollálni kellene kicsit.

2013. aug. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!