Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen mozgásokat kell végezni...

Milyen mozgásokat kell végezni a dinamikus izomzatért?

Figyelt kérdés

Szeretek edzeni, testsúllyal végezhető gyakorlatokkal edzek. A suliban rengeteget mozgok, karatézom is, de sajnos nyáron eltunyultam. Karate sincs, tesi sincs, röplabda sincs.. Aztán észrevettem magamon egy hete, hogy a hasamon bizony már gyűlik a felesleg, és elkezdtem edzeni. Pár nap múlva, megnéztem egy bunyós filmet, utána pedig kerestem egyet Kovács István mérkőzései közül és megnéztem. Arra lettem figyelmes, hogy a 175 centijével ami pont annyi mint ahány centi én is vagyok, csak 58 kg. Láttam hogy a 12. menetben is fürgén mozog, és rájöttem hogy nem érek semmit a hatalmas karizmaimmal ha lomha dög leszek. Tehát ma reggel elmentem futni. Úgy gondoltam attól a felesleg eltűnik, és gyorsabb is leszek, plusz a tüdőm is strapálódik. Azt szeretném tudni, mit tehetek még a fürgeség elsajátítása érdekében, milyen gyakorlatokat végezzek, hogyan mozogjak?

Egyszer a tesi tanárunk mondta valakinek és épp hallottam, hogy dinamikus izomzatot kell fejleszteni. Nem csak a karatéban szeretnék gyors lenni, hanem úgy átlagosan fürgébb. 175 centi vagyok, 65 kiló. A hátam sűrűn fáj, pláne egy kis meló után, szinte sajog. Akkor szoktam fejjel lefelé lógadzkodni, az segít. Tehát mit ajánlotok?



2013. aug. 19. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát kerülni kell az izolációs gyakoratokat, összetetteker kell csinálni mert az a lényeg hogy az egész tested izmait egyszerre tudd használni. A crpssfit jó erre pl.
2013. aug. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lennél szíves ezt kifejteni? nem vagyok ennyire otthon a témában..
2013. aug. 19. 16:50
 3/3 A kérdező kommentje:

jaj bocsi..nem kell kifejteni.. megvan.

Köszi, jöhetnek még tanácsok bármi amit használhatok

2013. aug. 19. 16:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!