Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testsúlyommal nincsen gond,...

Testsúlyommal nincsen gond, de szálkásodni szeretnék. Jó úton haladok így? És kb. mennyi idő után látok változást? 16/F

Figyelt kérdés

Heti 1-2x futok kb. 30-40 percet reggelente.


Próbálok nagyon sokat inni, megpróbálok arra törekedni, hogy sose legyek éhes, és naponta többször keveset egyek, ez legfőképpen csirkemell, néha hal. Valamint mivel szüleimnek nincs túl sok ideje sütni/főzni, készkajákat is rendelek, ahol a "Fitt" részen válogatok.


Szeretnék valamennyire szálkásodni, plusz valami kockahasat is elérni. Futás mellett 2-3 naponta kb. kifulladásig szoktam felülést / fekvötámaszokat végezni.


Kockahasból valamennyi kockám már látszik, csak nem annyira, amennyire én szeretném, ezt szeretném mégjobban kiemelni.


Változtatnom kellene valamin? Jó úton haladok így a célomhoz? Igazából csak erre lennék kíváncsi, köszi a válaszokat.



2013. aug. 15. 23:08
 1/4 anonim válasza:
hát attól is függ milyen alkat vagy/voltál ,de szerintem elég jól:D
2013. aug. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mindig normál alkatú voltam. :) Köszi.


Azért várok még válaszokat.

2013. aug. 15. 23:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez így nem elég, pontosan be kell lőni a tápanyagokat, vagyis jó étrend kell:

Szálkásító diéta: legyen napi 2,5-3g x testtömegkg fehérje és 1-2g x testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch értéken érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti 0,5-1 kg fogyás, akkor lehet lejjebb vinni. A fehérjebevitel maradjon magas az izomvesztés elkerülése érdekében.

Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.


Edzés pedig: heti minimum 3-4, 40-50 perces aerob edzés, pl a kocogás jó lesz.

És ne kifulladásig fekvőzz és ne az aerob után!

Mindenre kell edzeni, minden izomcsoportra és nem minden nap ugyanazokra az izomcsoportokra. Nézz utána a fegyencedzésnek. Vagy jó lenne még neked heti 3 súlyzós edzés.

2013. aug. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi.
2013. aug. 18. 19:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!