Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi kalóriát vihetek be?

Név1515 kérdése:

Mennyi kalóriát vihetek be?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok. 168 cm és 65 kg. ez megvan szabva konkrétan mennyi kalóriőát vihetek be? [link] erről az oldalról szoktam számolni

2013. aug. 10. 22:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Annyit viszel be, amennyit akarsz.

A kérdés: mi a célod a kalóriaszámolással?

2013. aug. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a mereteid alapjan jo alakod lehet.Lenne hova harapnom:)

ne hizz de ne is fogyle.edesegeket+cukros italokat felejsd el.

2013. aug. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy sokan kalóriaszámolgatók lesznek, pedig ha már az étrendre oda akar figyelni valaki, akkor sokkal fontosabb lenne azt néznie, hogy MIT eszik.


Láttam olyan lányokat, akik nem akartak napi 900 kalória fölé menni, de azt nem nézték, hogy miből jön össze: sokszor csokis kekszből és almából vitték be ezt a mennyiséget. Mondanom sem kell, hogy mindkettő egészségtelen; keveset enni ráadásul rossz kajából.


Ha oda akarsz figyelni, akkor a következőket tedd meg: étkezz napi 4-5-ször lehetőleg, vigyél be 0,75-1 gramm fehérjét naponta testsúlykilónként, 2-3 gramm szénhidrátot és mondjuk 0,5-0,75 gramm telítetlen zsírt (olívaolaj, halolaj). Igyál 20 kilónként minimum egy liter vizet naponta. Ha sportolsz, ezek az értékek nőhetnek fentebb is. Nyugodtan egyél lefekvés előtt 2-3 órával, bármennyi legyen is az idő. Mondjuk az elégtelen alvásról szokj le, ha esetleg nem alszol rendesen.


Elsősorban így szoktuk megszabni az étrendet, ennek ki lehet számolni a kalóriatartalmát (tápanyagtáblázatokból az összes értékét le tudod nézni az élelmiszereknek) és akkor tudni fogod, hogy neked nagyjából annyira van szükséged, vagy keresel egy internetes kalória kalkulátort.

2013. aug. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!