Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lassan egy éve kondizok egy...

Lassan egy éve kondizok egy pár hónapja nagyobb súlyokkal 13 éves vagyok! Ugye még van remény arra ha abbahagyom a nagy súlyokkal való edzést, hogy nőljek még és a csontozatom se legyen kifejletlen?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve kondizok egy pár hónapja nagyobb súlyokkal 13 éves vagyok! Ugye még van remény arra ha abbahagyom a nagy súlyokkal való edzést, hogy nőljek még és a csontozatom se legyen kifejletlen? 180 cm vagyok, tehát a magasságommal annyira nem hiszem, hogy nagy bajok lesznek de a csontozatomat nagyon féltem(soha nem volt még vele baj nem tört el nem repedt meg semmi) Most már kis súlyokkal csinálom (szálkásítok) és annyira félek, hogy elrontottam az életem az izületeimet! Tudtok pár bíztató szót mondani, hogy még nem történt semmi! Esetleg keressek fel egy orvost? Nem tudom kérlek adjatok tanácsot, hogy ha tehetek még valamit akkor mi az!

Elég fejlett vagyok, de persze magamba nem látok be!

Nem szedtem semmit és a jövőben sem tervezem!

Néha ha pl rákönyökölök valamira erősen(szkanderozok) akkor fáj a könyököm ez esetleg bajt jelent?

Hozzáértők válaszát kérem ha lehet!


2013. aug. 3. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ízületeknek lehet baja, de az csak pár év múlva fog előjönni
2013. aug. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
sajnos itt a vég , koporsóba veled
2013. aug. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De ez csak 50%? Guggolni súllyal soha nem guggoltam, fekvenyomást is max 60 kg-val csináltam de ez a 60 kg volt olyan 3-4 általában 50kg-val csináltam! Bicepszet maximum 14 16 kg-val! Lehúzás hashoz azt ilyen 60 kg-val!
2013. aug. 3. 20:06
 4/11 A kérdező kommentje:
LoL 2 válasz az odab*** hát nem dramatizálom túl ennyire, de azért érted nem meindegy, hogy 60-70 évesen jön a derék fájás stb vagy pedig 18-20 évesen!
2013. aug. 3. 20:07
 5/11 anonim ***** válasza:
Azonnal térj át a saját testsúlyos edzésekre! :D A kondit majd 16-18 fele.
2013. aug. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igazából most arra gondoltam, hogy vagy az úgynevezett fegyenc edzést választom vagy pedig kisebb súlyokkal nagy széria számban fogom csinálni! Mert van egy kis feleslegem plusz ugye kb egy másfél óra kardio! a kardio mind a két variációnál meg lenne! Szerintetek melyiket válasszam és akkor még nem nagyon rontottam el a testem?
2013. aug. 3. 20:18
 7/11 anonim ***** válasza:
Inkább a fegyencedzés legyen.
2013. aug. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Neked még saját testsúlyos edzés kell 2 évig. Egyébként nem kis súllyal kell szálkásítani, óriási tévedés. Maradnak a nagy súlyok ilyenkor is, csak az étrend lesz más és több aerob edzés megy. google-ba írd be: szálkásítás tévhitek.
2013. aug. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Archi^^ válasza:
Jól mondják az előttem szólók, ennyi idősen még inkább testsúlyos edzés. De ha mindenáron súlyzózni akarsz, kerüld a gerincet terhelő gyakorlatokat mint pl. nyak mögül nyomás, és a többi gyakorlatot se végezd túl nagy súllyal, hiszen a te csontjaid és ízületeid még közel sem olyan erősek és fejlettek, mint egy 21 évesé... könnyen sérülés lehet belőle, úgyhogy csak óvatosan. :)
2013. aug. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tudom a szálkásítást hogy hülyeség shopbudibilderen olvastam még anno!
2013. aug. 3. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!