Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan és mennyit kéne edzenem?

Hogyan és mennyit kéne edzenem?

Figyelt kérdés

Nos , egy olyan kérdéssel jöttem erre az oldalra , hogy elkezdtem otthon edzeni két egy kezes súlyzóval ( mivel nekem a karom erősítése az elsődleges).Egy súlyzó 5kg(+a rúd súlya , ami nem tudom mennyi)

Ezek súlyok másoknak lehet nem , de nekem , ha csinálok velük néhány gyakorlatot , akkor már elég nehezen megy az emelése .Ebből látható nem vagyok egy erős ember éppen ezért változtatni akarok ezen.

5x10 emelést csinálok vele , 2 naponta.

Ha van valami ötletetek ,hogy mennyit kéne csinálnom ,milyen módon,és mekkora súlyokkal ,hogy hatékonyabb legyen az edzés, akkor kérlek írjátok le.



2013. júl. 14. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk olvass némi alapismereteket, meg alap edzéstechnikákat, mert olyan, hogy "emelés" nincsen. Csak karra edzeni is erősen balga dolog. Amíg nem lesz egy normális tudásod a témában, ne is állj neki.
2013. júl. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem kisebb súllyal kellett volna kezdened, és fokozatosan egyre többet rárakni. Gondolj bele, ez olyan, mint a futás. Ha nem szoktál mozogni semennyit, az első futásnál majd meghalsz, úgy elfáradsz egy kis kocogástól. Viszont, ha elkezded rendszeresen csinálni, egyre jobb lesz az állóképességed, egyre tovább bírod, akár gyorsabban is tudsz majd futni. A karjaid ugyanígy nem bírják a hirtelen nagy súlyt, erőfeszítést.
2013. júl. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Általában azt szokták javasolni, hogy 8-12 ismétlést végezz 3x. Akkora súlyt válassz, amekkorával még éppen szabályosan megy ez. És ne csak bicepsze gyúrj, elég sok gyakorlatot lehet végezni 2 súlyzóval.
2013. júl. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!