Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jó kondíció, látványos test?

Jó kondíció, látványos test?

Figyelt kérdés

Sziasztok . 15 éves vagyok , 1 éve edzem , már ráálltam a technikákra , értendre stb.. Szögezzük le , hogy nem akarok versenyző testépítő , vagy 300kilót nyomó bika lenni . Szeretnék izmosabb ,erősebb lenni de szálkásságot megtartani. Vékonyabb típus vagyok , de gyorsan hízom , izmosodom . Tudom , hogy a kaja az elsődleges , de mivel nincs saját keresetem , így nem nagyon tudom betartani ezt az 1 nap fél kiló csirke stb-t...Azért a sebpénzből mégis szeretnék venni egy jobb tejsavófehérjét + szénhidrátot . Milyen változásokat érhetnék , mennyire lenne látványos a fejlődés ha edzés után 66g fehérje+100g szénhidrátot vinnék be ? (wpp100%+carb-f)

Kérlek a kérdésre válaszoljatok .

Köszi


2013. júl. 9. 11:08
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

1 év alatt szedtem fel 11-12 kilót .

És akkor is ugyan ilyen helyzet volt..

Másik meg az , hogy volt már 1 1kg-s biotök hyper 5000-es kiegem is , ami nem egy nagy durranás , de már az is hozott változásokat (ha nem is +10cm-et , de valamit igen)

2013. júl. 9. 13:16
 12/17 anonim ***** válasza:

11-12kg nem csak az edzésed miatt jött, hanem mert 15 éves fejlődő kiskamasz vagy, a tested nő, a csontjaid nyúlnak erősödnek, és ez bizony súllyal jár.

"Szeretnék izmosabb ,erősebb lenni de szálkásságot megtartani. "

-Ehhez bizony megfelelő étrendre van szükséged.

Tisztában kell lenned vele, hogy miből mennyit eszel, mikor, miért. Ezt pedig meg kell tervezned!


"500g kellene egy nap , akciós ára is van 1300 . Tehát 30napx1300=39000"

- matek egyes leülhet!

az 1300fts csirke drága, nem akciós, de mivel neked szerinted fél kiló kellene, ezért 1kg 2napi kajád lenne, tehát 1300*15=19500ft.


" Nem lehet azt megcsinálni , hogy én egyedül annyit(annyiért) kajáljak , mint ők összesen . "

- Lehet, de azt megteheted, hogy szépen megtudod mi lesz a következő napi menü otthon, szépen leülsz egy papírral ceruzával, kalóriatáblázattal, vagy pl a shop.builderes étrendtervezővel és kiszámolod miből mennyit tartalmaz, és az alapján egészíted ki a kajádat a zsebpénzedből.


"és nincs meg a keret a mintaétrendre "

-lehet de az imént leírt logikát követve simán kiegészítheted anyuci főztjét, és még a zsebpénzedből is marad.


"Vékonyabb típus vagyok , de gyorsan hízom , izmosodom"

-ha anyuci kajájában nem lenne meg még több is mint amire a szervezetednek a fejlődéshez szüksége van, honnan tudhatnád, hogy gyorsan hízol izmosodol?

Sehonnan! Tehát nagy valószínűséggel teljesen felesleges fehérjére és cukorra(60-100g rohadtul egészségtelen) költened a pénzed, mert így is megvan a kajád... de azért számold csak ki, művelődj és tudd mik azok a kaják amiket nem kell megenned anyuci főztjéből, pl telített zsírok, esetleg felhívhatod rá az ő figyelmét is, hogy az pl egyikőtöknek sem egészséges.


"Azért a sebpénzből mégis szeretnék venni egy jobb tejsavófehérjét + szénhidrátot"

- továbbra is hangsúlyozom, remélem már érthető is, hogy ameddig nincs kiszámolva, nem tudatos az étrended, addig semmi értelme nincs ÉTREND-kiegészítőkre költened, mert ha anyuci kajájától is zsírosodsz, akkor ezzel csak rosszabb lesz a helyzet, ha pedig ezzel sincs meg a megfelelő kajamennyiség, akkor pedig kivágtad a pénzt az ablakon.

Persze ha csak arra kell, hogy menőzz a haverok előtt, hogy te olyan konditermes faszagyerek vagy, aki shakerből issza a szirup állagú vezető halálokot, akkor vedd semmisnek a tanácsaimat és random értékek mellé, kezd el magadat fehérjével és cukorral tömni.

2013. júl. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Igazad van ,a csirkét elírtam , de ez még mindig túlzás lenne a "zsebpénznek" .Értelek , és gondolom biztosan jobban értesz hozzá , ez 100% ,de az a gond , hogy még mindig nem értelmezted magát a kérdést . Írtam , hogy étrenddel rendben vagyok , tudom mit kell enni , és mennyit . Sajnos a pénzügyi keret gát dolog de ez van . És "anyuka" is mindig azt főzi , ami hasznos (mert nem hülye + még rengeteget beszélünk erről az egészről ) , bevásárláskor is mondom neki , hogy mi az ami azért jól jönne .. továbbá a carb-f nem egy cukor , de az mindegy is , illetve nem "faszagyerekeskedni" kellene (hát inkább ezt is hagyjuk annyiban )hanem kiegészítésre . Fentebb már írtam ,de tudom , hogy miből mennyit eszek , és itt jön az , hogy tudom is ,hogy kevés . Ezért kellene a kiegészítő , de "rajoskodni" a haverok előtt .
2013. júl. 9. 15:42
 14/17 anonim ***** válasza:
feladom:)
2013. júl. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy már leírták a többiek, de leírom én is , hátha így más szemszögből jobb:

Jó kaja nélkül csak 1 ideig van fejlődés... Kb fél évig-max 1 évig, és akkor is fele olyan tempóval fejlődik a szervezeted, mint ha kaján lennél. Azonban ha letelt az első fél év, az izomzatod MEGÁLL egy szinten. Nem fejlődik tovább. Ugyanott marad. Ha 10 évig edzel nem jó/kevés kajával, akkor is ugyanott fogsz tartani, mint fél év után, értsd meg. Nem fogsz fejlődni tovább. Ez az igazság.


Tehát innentől felesleges venned fehérjét, mert pénzkidobás lenne... Ha már felesleges pénzed mindenképp el akarod ölni, vegyél belőle havi annyi kg akciós csirkét/pulykát amennyit csak tudsz és oszd szét a hónapba, tedd hozzá a napi kajáidhoz, amit anyád elé rak.

Fogalmam sincs mennyi zsebpénzt kapsz, te dolgod, de 1 wpp árából kijön kb 9kg csirkemell , amit ha szétosztasz 1 hónapban napokra, napi 300gramm plusz hús... Gondolom a család se éheztet, eléd raknak 1 nap 200 gramm húst minimum, és meg is van a napi fél kilód.


Hajrá.

2013. júl. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

#9

Világos ez számomra , és higgyétek el , ha van egy kis plussz lóvé , azt a sportba ölöm . Tudom , hogy az emésztőrendszer szilárd kajának van kitalálva , és mindent meg is teszek , hogy szilárd kajából vigyem be . De ha ez mind meg van , akkor mért ne lehetne egy kis plusszal megtolni ? Valószínű , hogy elfelejtettem írni , hogy nem rég kezdtem igazából odafigyelni erre . Turmix meg tényleg csak akkor kéne , mikor szükség van rá , nem ebéd helyett akarom inni / enni , hanem mert edzés után jobb , mintha elkezdeném enni a csirkét meg a pulykát a teremben .

De ha könnyebb megérteni , leírom az étrendem .

1 : Zabpehely 100g+földimogyoró/mandula+alma(ehhez jöhetne még az a 30g fehérje)

2 :Rizs+hús +zöldség(pulyka/csirke) 100g,100g

3 :Rizs+hús +zöldség 100g,100g

4 :Rizs+hús +zöldség 100g,100g

5(edzés utáni) : WPP100%+Carb-F 30g,30g

6 :Rizs+hús zöldség 100g,100g

7 :Túró,zabpehely 150g,50g (esetleg MAJD valami kazein , bár nemhiszem , hogy szükség lenne rá)

És kiemelném , hogy tényleg csak most kezdtem el komolyabban foglalkozni vele , nem szeretnék seggre esni .

Ha valamit javítanátok , vagy bármi egyéb , kérlek szóljatok :)

2013. júl. 10. 10:29
 17/17 anonim ***** válasza:
érdekes, hogy pár válasszal ezelőtt még nem volt pénzed a kajára, most meg már szinte tökéletes mintaétrended van. A kérdésedre nem tudunk válaszolni mert értelmetlen, fogalmunk nincs a genetikádról, testfelépítésedről, edzésedről, honnan szopjuk ki, hogy mennyit fejlődnél ha étrendkiegészítőznél... ha ez a kajád, és nem fejlődsz, akkor valószínűleg szar az edzésed, de akkor meg zsírosodnod kellene 7*es szénhidráttal, szóval érdekesek az állításaid. mindenesetre én le****om, azt eszel amit akarsz, úgyis okosabb vagy nálunk.
2013. júl. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!