Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tételezzük fel, ha valaki...

Tételezzük fel, ha valaki éhgyomorra eszik sovány fehérjeforrást (pl. csirkemell, hal), semmiféle szénhidráttal, vagy zsírral együtt, akkor a fehérje a lemerült glikogénraktárat tölti ki? Vagyis elpocsékolja a bevitt fehérjét?

Figyelt kérdés

2013. júl. 4. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:
kb
2013. júl. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ezért kell edzés után gyors ch meg fehérje
2013. júl. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A fehérjéből is lehet energia, kb ugyanannyi, mint a szénhidrátokból egységnyi tömegre átszámolva, de erre csak kényszerhelyzetben szánja rá magát a szervezet (éhezés, valaki "csak" fehérjét eszik, vagy nagyon tetemes részben szinte csak azt). Nincs értelme így csinálni, ha szálkásítani szeretnél, akkor az energiaforrást a telítetlen zsírok kell főként képezzék.
2013. júl. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igazából az történt, hogy ma munka miatt 9 óráig nem ettem semmit, így mikor hazaértem, bevágtam annyi húst, amennyi még kell a mai alapvető fehérjebevitelemhez, de elfogyott a barnarizs, de mindenképp enni akartam már, nagyon éhes voltam. (utólag visszagondolva már nagyon bánom, hogy nem kerestem valami mást(pl akár még fehérkenyeret és megettem volna))


Szóval akkor fölösbe ment az előbb megevett hús, jól gondoltam. :) hurrá

2013. júl. 4. 21:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!