Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 186 centis 132 kilós 24 éves...

186 centis 132 kilós 24 éves mezomorf alkatú fiú vagyok. Miért kell nekem is annyi fehérjét ennem mint több izommal rendelkező versenyzőknek?

Figyelt kérdés
Nem hordok malacjelmezt de jócskán van rajtam felesleg.7 éve nem fogtam vasat a kezemben, de elképesztő módon 17 évesen mikor sajnos abbahagytam az edzés figyelemre méltó, nagy izomzattal rendelkeztem az irigylésre méltó genetikám miatt.Nem hazudok de valamilyen oknál fogva az izomzatom kis hányadát veszítettem el 7 év alatt viszont mivel hulladékot ettem el is híztam.A gond az, hogy a Sárga Kapszula című általam hitelesnek tartott könyv azt mondja, hogy 400 gramm fehérjét kellene bevinnem naponta, hogy ezt letudjam dolgozni magamról ami valljuk be eléggé drága lenne.Miért kell nekem is annyi fehérjét megennem mint egy minden bizonnyal nálam izmosabb nehézsúlyú testépítő eszik szálkásításkor?
2013. jún. 20. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:

meg fognak kövezni ezért:) de más sporttáplálkozásról szóló könyvet is olvastam, és a sárgakapszulán kívül sehol nem találkoztam ezzel a 2gramm*testsúly, viszont a 0.8gramm*testsúly amire mindenképpen szükség van azt megemlíti mind... 7 hónapja tartom a diétámat, napi 125kg volt a kezdő súlyom, most 93kg vagyok, 2 állásom van, szakács, hétvégén kőműves, tehát a fizikumomra igencsak szükségem van... napi 1gramm*testsúly fehérjével nagyon nagyon minimális izomveszteséget tapasztalok, de mellette könnyebben mozgok, fittebb vagyok, szóval az is ellensúlyozva van...

ez a divat 2gramm*testsúly szerintem csak a totál kigyúrt testépítő arcoknak kell, akiken tényleg van is olyan felesleges izomtöbblet, amitől a szervezet inkább csak szabadulna... napi 200gramm csirkemellet eszem, mert ennyire futja...

2013. jún. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem embere válogatja... Én 75 kilósan tömegelésnél megeszek napi fél kiló csirkemellet, fél kiló rizst , és a fejlődés minimális. Emellett szálkásításnál még magasabb fehérjebevitel kellene. De mint a kérdező írta, jó genetikája van. Tanácsot nem tudok adni, bár én tartanám magam mindenképp a magas fehérjebevitelhez, fokozatosan csökkenő szénhidrátbevitelhez, de gondoltam ezt azért leírom :D
2013. jún. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fehérje csak az izomnak kell, a zsír "nem kér enni":D

Feleslegesen eszel annyi fehérjét, maga a testtömeghez való viszonyítás nem jó a fehérjemennyiség megállapításához. Az izomtömeghez kell mérni a fehérjét, ahogy a kérdésedben is írod. Ha napi 150g fehérjét be tudsz vinni, minimális izomvesztést fogsz tapasztalni, a ch-t is vidd le, és szépen fogyni fogsz.

Ha ebből indulunk ki, akkor neked 260g ch kell szálkásításhoz, attól hogy szálkásodnál...

2013. júl. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom van itt olyan a "mi" kategóriánkból (tehát a gyúrós, nem a Mr Olimpia)aki egész nap csirke+rizst eszik naponta 6x? Aki 2,5g * ttkg fehérjét megeszik? És 6 féle étrend kiegészítőt reggel, edzés előtt, után, közben, éjszakára stb???

Én reggel egy zab+whey, edzés után whey+ch és napközben tojás, hús, rizs vagy tk kenyér. (kb 150g és 93kg vagyok) Szerintem így is jó, aztán kész! nem?

2013. júl. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért aggódom, mert egyik haverom(aki izmos) jelentős izomveszteséget tapasztalt 2g per tskg beviteltkor szálkásításnál.Viszont 400 g fehérjét megenni még jobb keresteúeknek is komoly kiadás
2013. júl. 3. 16:58
 6/6 anonim ***** válasza:
186 centi vagy és 132 kg, ebből szerinted mennyi izom van? Még ha extrém izmos vagy, akkor is van rajtad legalább 35 kg felesleg, ráadásul nem vagy edzett. A test feleslegesen nem tart magán izmot, nem kell neki, teher számára. Terheli a szívet, nehezíti a mozgást, nem jó neki, hogy felesleges izom legyen rajta, a testépítés arról szól, hogy rákényszeríted a tested, hogy magán hordja azt az izommennyiséget, amire szükség van a nagy súlyok felemeléséhez. Minél edzettebb vagy, annál nagyobb az izmaid tápanyagigénye is. Egy lakókocsi felújításához kevesebb anyag kell, mint egy 3 szintes házhoz. Te ha most vsak 1g/ttkg fehérjét tartanál fél évig, akkor sem veszítenél izmot.
2013. júl. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!