Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen tornát csináljak?

Milyen tornát csináljak?

Figyelt kérdés
Erősödni szeretnék karra, combra és vádlira, de mivel nagyon vékony vagyok így olyan kellene ami inkább ezekre megy rá és nem a kalóriaégetésre, mint a zumba, aerobics stb. Fitness DVD ajánlást is elfogadok. Most én a Schobert Norbi Gladiátor fitness-t csinálom. Az mennyire jó az izomépítéshez?

2013. jún. 18. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha izmot akarsz építeni, akkor ne tornázz, hanem végezz kifejezetten erősítő edzést. És persze táplálkozz ennek megfelelően.
2013. jún. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A Pilates az jó?
2013. jún. 18. 18:22
 3/9 A kérdező kommentje:

Meg még most ilyen videokat kerestem:

http://www.youtube.com/watch?v=ptQXsJfgPAY

2013. jún. 18. 18:26
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyon edzetlen vagy, akkor egy ideig jó lehet ez a videó, de egyébként ez inkább aerobikszerű. Az izom a nagy terheléstől nő. A nagy terhelés azt jelenti, hogy csinálsz egyvégtében úgy 10-15 darabot a gyakorlatból, és nem bírsz többet. Ha bírsz többet (pihenés nélkül), akkor nem elég nagy a terhelés, vagyis izomnövekedéshez nem igazán megfelelő az edzés.


A videóban ha igazán nehéz lenne a fekvőtámasz, akkor nem igazán tudnád rögtön csinálni a tárogatást, mert még ha más izom is az elsődleges cél, azért a kar kifárad.


De mondom, ha teljesen kezdő vagy, akkor bevezetésnek jók ezek. Csak hamar túl fogsz jutni rajtuk.

2013. jún. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egyszer csináltam karerősítő aerobicot de meghúzódhatott az izom a karomban, túlterheltem mert piszkosul fájt a karom jópár hétig, úgy hogy karkörzést nem is tudtam csinálni, hátrahajlítani se bírtam. Pár napig meg se bírtam emelni, max. pár cm-t a karom. Közbe nőtt az izmom, de még mindig megterhelőek ezek és 1-2 évig biztos azok lesznek, mert nagyon vékony a karom ezért gondolom nem is bír sokat. Az elég ha nagy ásványvizes palackokkal helyettesítem a súlyzót? Az hány kg? Ha már kevés ez a gyakorlat akkor milyen erősítést csináljak?


Annyira vagyok izmos karba, hogy max. 12-15 rendes fekvőtámaszt tudok megcsinálni azt is úgy, hogy eléggé remeg a karom. Felülésből tudok olyan 60-at.

2013. jún. 18. 20:05
 6/9 anonim ***** válasza:
A palackot hogyan veszed kézbe? De ha átéri a kezed, az is megteszi. A tömegét le tudod mérni egy konyhamérlegen. Egyébként 1 liter víz 1 kg.
2013. jún. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Súlyzót majd mindenféleképp veszek mert hiába van egy palacknak olyan része amit jól lehet fogni, hamarabb lefáradnak az ujjaim.
2013. jún. 18. 20:22
 8/9 A kérdező kommentje:
A Pilates akkor nem tudod, hogy jó-e erre a célra?
2013. jún. 18. 20:42
 9/9 anonim ***** válasza:
A Pilates tudtommal gerinctorna.
2013. jún. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!