Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes elkezdenem fehérjét...

Érdemes elkezdenem fehérjét szedni?

Figyelt kérdés

Egy éve gyúrok rendszeresen (heti 3 edzés), rendesen eszem, jó étrenddel. Elég sokat fejlődtem, de most arra gondoltam, hogy fehérjét kezdenék el szedni. Elég szkeptikus vagyok a témában, tehát inkább csak kisebb adagot vennék, és tiszta fehérjét, nem kreatint vagy nemtudommmit. Edzés után egy-egy adag jót tesz? Semmiképp nem innám a turmixot reggel-délben-este, csak kiegészítésként enném. Milyen termékeket ajánlotok (csak fehérjét)? Elég kezdő vagyok, a Scitecről hallottam csak, de persze ez még nem jelent semmit. Jó lenne, ha lenne budapesti boltjuk is!

Köszönöm a válaszokat előre is!



2012. okt. 26. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hat eloszor is: a feherjet nem szedik, nem gyogyszer.

En fel eve iszom, edzesnapokon 2-t(reggel es edzes utan), amugy csak reggel. Meg nem haltam meg^^

Ha az etrended rendben van, akkor ok, ez csak egy taplalekkiegeszito.

A kreatin sem "szer" egyebkent.

Edzes utan gyors szenhidrattal mehet a feherje(a legjobb a tejsavo)

Nekem Optimum Nutrition 100% whey proteinem van, nem csomosodik es meg izre is jo:)

Aztan a tobbiek ismerik az olcsobb es jobb fajtakat^^

Es emellett meg lany is vagyok^^

Jo gyurast^^

22/L

2012. okt. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tejsavóproteint ajánlok és edzés után ehhez még kellene 40-50g gyors szénhidrát, pl dextróz, vitargo, stb. Reggel pedig teheted a proteint a zabpehelyhez.

Több jó fehérjekészítmény van: Whey c6, Stillmass 6:3:1, Scitec 100% whey prof, Twinlab whey fuel, California fitness 100% whey, Biotech nitro pure whey gold, Dymatize elite whey, Optimum Nutrition 100% whey gold, VPX Syngex, stb..

2012. okt. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 SSanchez ***** válasza:
Fehérjét, teheted a reggeli zabpehely mellé is nyugodtan. Edzés után a testtömeg/2, ennyi grammot tegyél a turmixba. Ehhez mehet gyors ch. Például ha 80 kg vagy, akkor 40 g fehérje + gyors ch (szerintem mehet úgy, hogy ha hízékony vagy akkor 1:1 arányban legyen a fehérje és gyors ch, ha nem 1:2 arányban mehet, többiek is írni fognak, majd kijavítanak:) ). Több fajta van én a 100% Whey Protein Professional mellett tettem le a voksomat, gyors ch az lehet dextróz(szőlőcukor), super carb fast, vitargo. Ja és még annyit, hogy a fehérjénél kalkuláld be, hogy például (1 adag)30 g por tartalmaz 22 g fehérjét, tehát ha 40 g-ra van szükséged akkor majdnem 2 adagra van szükséged.:) Lehet kicsit zavaros, ne haragudj érte:)
2012. okt. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 NagyonGonosz ***** válasza:

Jó edzés után a fehérje, mert gyors!

(az első válaszolót megerősíteném abban, hogy az Optimum Gold Standard tényleg nagyon jól oldódik)

A boltok legnagyobb része Pesten Scitec bolt múltkor is betévedtem egy random helyre, hogy van-e dark rage, epo blast, nitrox therapy aztán rájöttem, hogy nincs :)

2012. okt. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!