Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan/meddig használjam a...

Hogyan/meddig használjam a protein shake-et, ha nem akarok a végtelenségig növekedni? Lehet káros az egészségre?

Figyelt kérdés

Heti 4-5-ször edzek (izomépítés) kb. két éve. Az elsö idöszakban megtanultam, milyen az ideális edzésterv, és egész jól fejlödtem.


Néhány hónapja elhatároztam, az étrendemet is optimalizálom. Elöször fehérje shake nélkül probálkoztam, de úgy túl sokat kellett ennem, így utánenéztem a fehérjeshake-eknek és nemigen olvastam olyat, hogy veszélyes lehetne, pedig korábban sokat hallottam ilyeneket. Van valakinek valami negatív tapasztalata? Lehet káros?


Nem akarok hatalmas duzzadó izmokat, viszonylag vékony gyerek vagyok (186 cm, 82 kg), és így jól is érzem magam. Inkább kisebb, kidolgozott, láthatóan aktív (de egyáltalán nem testépítöi) izomzatra mennék. Akkor lehet felesleges is fehérjeshake-et innom? Vagy csak igyam addig, amíg el nem érek egy számomra ideális izomzatot, amit aztán szinten lehet tartani protein shake nélkül is?



2012. okt. 16. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Tegyük rendbe.

A fehérje nem káros, kaja, koncentrált formában. Ezek táplálékkiegészítők, amiket nyugodtan használhatsz.

Nem veszélyes, a kox veszélyes, de az más.

Másrészről a proteintől nem fogsz örökké fejlődni, hiszen a genetika is behatárol. Kox nélkül nem lesznek óriás izmaid, amikre te gondolsz.

Reggel is mehet egy adag protein, zabbal, edzés után is egy adag,de ekkor tegyél hozzá 30-40 gramm gyors ch-t. (Vitargo, dextróz, maltoxderin, Super Carb Fast, CarboX pl.)

2012. okt. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A fehérje tákieg nem instant izom, ettől még nem leszel brutál izmos, attól ne félj. Edzés után és reggel is mehet. De ez csak kaja, nem csodaszer. A szervezeted aminosavakra bontja le, mint pl a csirkemellet, nem leszel vele izmosabb, mint bármi más fehérjeforrástól. Edzés után és reggel van nagy előnye a gyors felszívodás miatt.
2012. okt. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Előttem már mindent elmondtak, de a "nem akarok a végtelenségig növekedni" mondaton mosolyogtam egy jót. :) Naturálban - tehát szteroidok nélkül - a végtelen nem is annyira végtelen, google-be üsd be, hogy "natural bodybuilding" és láthatsz formákat, amiket csak kajával és proteinshake-kel el lehet érni hosszú évek alatt, jó genetikával, szóval látni fogod, hogy a végtelenség az végesebb, mint gondolnád. :) Egy szó mint száz, idd nyugodtan a fehérjét.
2012. okt. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 NagyonGonosz ***** válasza:
Ahogy acm is mondta naturálban nem leszel óriás :D ,de egy jó naturál forma is több év.
2012. okt. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hehe, ez tényleg vicces volt. Kicsit mérges is vagyok a Scitec marketingjére, mindenki nyomja, hogy fehérje, fehérje, fehérje, tápkiegek, precíz étrend stb. Így 10-15 év alatt elérhetsz olyan szintet, mint az újságbeli testépítők, az átlagos fogyasztó pedig elhiszi. Hidd el nem olyan durva kinézet még a genetikai határod, a továbbiakhoz kémia is kell... :)
2012. okt. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Abszolút így van. Én 27 év edzéssel sem lettem nagy állat.:)
2012. okt. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!