Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyit pihenjek, és mennyit...

Mennyit pihenjek, és mennyit edzek? (Testépítés)

Figyelt kérdés

Dilemmába vagyok. Ha felemelem a karom a fogmosáshoz még a pihenő nap után is alig bírom tartani egy idő után azt a fogkefét.... :DDD


Egy héten 5x edzek ebből 3 mocskosul kemény (P90X), 2 csak simán kemény(fekve-nyomogatás,stb.), és 2 nap a pihenő.

A 3 keményebb edzésnél már elég durva a fájdalom de kibírom. Mostanság kezdtem komolyabban, és megfelelő tömegnövelő diétával. 183cm 67 kiló vagyok ehhez jön 150g napi fehérje stb.



2012. aug. 24. 00:45
 1/3 anonim ***** válasza:
sok az a heti 5 énis így vagyok vele nehezemre esik kibírni de heti 4 is böven elég nem tudom milyen szinten vagy legyen megtervezett edzéstervet és ne edz kétszer ugyanarra,nem tudom nekem a mellezéseim után péládul eszembe nem jutna még azon a héten fekevenyomni sőt nemis bírnám
2012. aug. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hú már én is ezen gondolkoztam, hogy sok...


Még egy kérdés: Az izomgyarapodás szempontjából káros is lehet a túl sok edzés és kevés pihenés?


Jöhet a többi vélemény :)

2012. aug. 24. 00:51
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút káros a sok edzés, főleg, ha ugyanazon izomcsoportot heti többször is edzel.

Egy héten egy izomra egyszer edzünk, kivéve vádli és has.

Nem fogsz jobban fejlődni több edzéssel, sőt, nem tudsz regenerálódni. Heti 4 edzés bőven elég én is azt mondom.

A profik nyomják heti 5-6szor, de ott a kox rendkívüli mértékben felgyorsítja a regenerálódást, naturálban ez nem megy.

2012. aug. 24. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!